Dle průzkumu je již čtvrtina českých domácností připravena na přechod na DVB-T2

Jako velmi užitečné se jeví souběžné vysílání ve standardu DVB-T a DVB-T2 / Pixabay
Díky právě probíhající nákupní horečce se toto číslo do konce roku ještě pravděpodobně zvýší. Samozřejmě doporučujeme při nákupu nového televizního přijímače pořídit si takové zařízení, které je již na nový standard DVB-T2 připraveno.

Vypínání stávajícího pozemního televizního vysílání je totiž naplánováno již na podzim roku 2019. Pozemní TV vysílání je dlouhodobě nejpopulárnější platformou. Celkově ho využívá zhruba 60 % domácností.

Podle průzkumu pro Ministerstva průmyslu a obchodu je na terestrické platformě závislých 45 % českých domácností. Stoupá i informovanost obyvatel – podle výzkumu deklaruje již 82 % dotazovaných, že jsou informováni o přechodu na DVB-T2.

Nový standard DVB-T2 v přechodových sítích, které pokrývají svým signálem 99,6 % obyvatel, již přijímá více než 25 % domácností. Zhruba polovina těchto diváků řeší příjem set top boxem a polovina dotazovaných si pořídila novou televizi s vestavěným tunerem pro DVB-T2.

Jako velmi užitečné se jeví souběžné vysílání ve standardu DVB-T a DVB-T2, kladně jej hodnotí 57 % respondentů. Kladně hodnocené je také označení certifikovaných přijímačů logem DVB-T2 ověřeno – certifikaci považuje za užitečnou více než 64 % respondentů.

V rámci dat, poukazujících na přirozenou obměnu televizních přijímačů se prokázalo, že nejvíce televizorů v domácnostech má stáří 5 – 6 let. Televizí ve stáří 10 a více let vlastní dosud necelých 6 % domácností a 16 % domácností má již novou televizi (stáří do dvou let).

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama