Streaming kvalitou obrazu stále prohrává s filmovým zážitkem s HD Blu-Ray přehrávačem

Streaming je na první pohled nejjednodušší řešení, jak si přehrát jakýkoliv film / Pixabay
Přehrávání hudby i videa přímo z internetu je stále oblíbenější. Streaming má však především v oblasti obrazu svá omezení, která prozatím dávají milovníkům filmů pádné argumenty pro použití tradičních přehrávačů.

Kvalita obrazu je vlastnost, která je od nástupu televizorů s rozlišením Ultra HD (4K) skloňována nejvíce. Důvod je logický – se zvyšující se velikostí obrazovky jsou více vidět i nedokonalosti v obraze.

Ty se samozřejmě projevují především při sledování videa s nízkou kvalitou původního signálu. Když si pustíte film z tradičního DVD disku, rozlišení obrazu je zpravidla 720 x 576 obrazových bodů. Co se asi stane, když budete takový obraz sledovat na nejnovějším Ultra HD televizoru s rozlišením 3 840 x 2 160 bodů?

Přesto, že do výsledné kvality mluví elektronika televizoru, která se snaží obraz vylepšit a vyhladit, odpověď je nasnadě. Detaily, které ve zdrojovém signálu nejsou vidět, elektronika nevymyslí.

Streaming je na první pohled nejjednodušší řešení, jak si vybrat a přehrát téměř libovolný film i v kvalitě Ultra HD, přesto s sebou však nese jednu nevýhodu. Tou je vyšší komprese a tím i snížení kvality výsledného obrazu. Prostě datový tok obrazových dat uložených na fyzickém Ultra HD Blu-Ray disku je několikanásobně vyšší než datový tok streamovaného Ultra HD videa.

Pokud jste tedy milovníci filmů a chcete si vychutnat obraz v nejvyšší dostupné kvalitě, je pro vás stále nejlepším řešením Ultra HD (4K) televizor ve spojení s Ultra HD Blu-Ray přehrávačem.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama