Na veletrhu CES 2019 představil Panasonic full frame bezzrcadlovku s režimem HLG Photo

Novinka by měla poskytovat fotografie s barevným podáním a tonalitou, které se blíží vnímání lidského oka / Panasonic
Nová full frame bezzrcadlovka Lumix S bude disponovat zajímavými funkcemi, například režimem HLG Photo s posíleným dynamickým rozsahem a programem High Resolution (Extra vysoké rozlišení) pro podrobnou kresbu detailů.

Full Frame (velikost kinofilmu 35 mm) fotoaparáty a objektivy řady LUMIX S budou k dispozici již od konce března 2019. Model bude mít nový režim HLG Photo, v němž lze výrazně rozšířit dynamický rozsah snímků. Výsledkem by mělo být barevné podání a tonalita, které se blíží vnímání lidského oka, s bohatou kresbou v jasech i ve stínech.

Fotografie pořízené v režimu HLG Photo mají formát HSP, v němž je lze zobrazit například na televizích Panasonic s rozlišením 4K a podporou HLG při připojení přes HDMI kabel, případně na jiných kompatibilních zařízeních. 

Režim High Resolution (Extra vysoké rozlišení) se zase hodí pro krajinářské, makro nebo umělecké fotografie, u nichž záleží na maximálním zobrazení detailů s možností masivních výřezů. Fotoaparát v něm využívá technologii stabilizace obrazu snímačem, kdy pořídí sekvenci osmi záběrů, mezi nimiž se snímač vždy nepatrně posune.

Výkonný obrazový procesor Venus Engine následně těchto osm snímků spojí do jediného. Výsledkem by měl být realistický obraz s výjimečně detailní kresbou. 

V případě, že se v záběru nacházejí objekty v pohybu, jsou k dispozici nástroje pro eliminaci pohybového rozostření. Režim Extra vysokého rozlišení lze tedy použít i v takové situaci.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama