S tímhle kompaktem můžete fotit i krátery na Měsíci: První kompakt se 125× optickým zoomem je tu

 
Další 2 fotografie v galerii
S novinkou můžete nahrávat i videosekvence, a to v rozlišení 4K/UHD / Nikon
Nový digitální fotoaparát Coolpix P1000 od Nikonu skutečně nabízí rozsah ohniskových vzdáleností od 24 do 3000 mm (v přepočtu na kinofilm), což představuje neuvěřitelný 125x optický zoom.

Novinka zaujme zejména svou optickou částí. Objektiv Nikkor s vysokou světelností F2,8 by měl navíc poskytovat velmi dobré fotografie i za zhoršených světelných podmínek. Konkrétně světelnost se pohybuje v celém rozsahu ohnisek od zmíněných F2,8 do F8 (a to při maximálním ohnisku). 

Tento u kompaktů rekordní optický zoom můžete ještě doplnit o 250× přiblížení Dynamic Fine Zoom, kdy se digitálně prodlužuje horní limit ohniskové vzdálenosti až na 6000 mm. Samozřejmě při této ohniskové vzdálenosti se již snižuje samotná kvalita obrazu.

Expozici můžete s modelem samozřejmě nastavovat i manuálně, nechybí režimy s prioritou clony nebo času a ani sada přednastavených scén. Podpora formátu RAW vám umožní ukládat i zcela nekomprimované snímky. S novinkou můžete nahrávat také videosekvence, a to v rozlišení 4K/UHD.

Konkrétně lze tedy nahrávat videa v rozlišení 4K/UHD se snímací frekvencí 30p nebo video Full HD (1080p) se snímací frekvencí až 60p. Zaznamenávat video je možné i se stereofonním zvukem, model disponuje také výstupem HDMI.

Praktický je systém optické redukce vibrací, jež potlačuje důsledky chvění fotoaparátu a snímky i videosekvence jsou tak ostřejší. Aktivní režim redukce vibrací poskytuje stabilnější obraz v hledáčku i na LCD displeji.

Při fotografování určitě využijete i toho, že LCD displej s úhlopříčkou 3,2 palce (v rozlišení 921 000 pixelů) lze natočit a naklonit prakticky všemi směry.

Novinka bude sice patřit k tomu nejlepšímu, co bude v dané kategorii u nás na trhu, připravit si ovšem na její nákup musíte cca 27.000 Kč.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama