Pro milovníky vinylů: Nový gramofon Technics s přímým náhonem

Model SL-1500C je vybaven vestavěným předzesilovačem s ekvalizérovým modulem / Technics
Pokud si myslíte, že poslech hudby z desky automaticky snižuje kvalitu prožitku, tak jste na omylu. To potvrzuje nový gramofon Technics SL-1500C. Ten je vybaven například bezjádrovým motorem s přímým náhonem nebo vysoce citlivým raménkem přenosky.

Základem novinky je tedy bezjádrový motor s přímým náhonem a jediným rotorem. Jak název napovídá, stator neobsahuje jádro, což zamezuje kolísání otáček. Vývojáři optimalizovali sílu rotorových magnetů a vzdálenost mezi bezjádrovým statorem a magnety.

Tím bylo dosaženo vyššího točivého momentu, ovšem bez zmíněného občasného kolísání rychlosti. Výsledkem přizpůsobení řízení výkonu motoru hmotnosti talíře je přesnost otáčení, navíc toto řešení snižuje nároky na údržbu a eliminuje nutnost výměny součástek po dlouhodobém používání.

Model SL-1500C je vybaven vestavěným předzesilovačem s ekvalizérovým modulem, kompatibilním s přenoskami typu MM. Lze jej tedy připojit i k audiozařízení, které není vybavené vstupem pro gramofon.

Aby nevznikal nežádoucí šum, je konstrukce celého přístroje odstíněna a zmíněný modul má vlastní napájení oddělené od napájení motoru. Po zapojení gramofonu SL-1500C do vašeho audiosystému si můžete vychutnat hudbu i z vinylových desek v dostatečné kvalitě.

Co se týká raménka přenosky, tak to kopíruje svým pohybem otáčení desky a umožňuje tak přesné čtení signálu. Rameno má prohnutý tvar, který zvyšuje jeho stabilitu. Základem je lehká, ale pevná hliníková trubička. Ložiska jsou zavěšena na gimbalové konstrukci, což zaručuje přesné kopírování drážek. Toto konstrukční řešení eliminuje riziko otřesů.

Poškození desek a jehly gramofonu předchází systém automatického zvednutí raménka po dohrání poslední skladby.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama