Nová anténa a anténní zesilovač pro lepší příjem signálu DVB-T2

 
Další 1 fotografie v galerii
Anténa bez zesilovače poskytuje zisk 17 dBi / Evolveo
Odborníci tvrdí, že vysílání DVB-T2 bude náročnější na kvalitu příjmu a v oblastech, kde je již signál na horší úrovni, pravděpodobně vůbec nic nechytíte. Proto nepřehlédněte dvě novinky, které zlepšují příjem signálu DVB-T2 a maximalizují přínos nové vysílací platformy.

Nejprve se podíváme na novou anténu z nabídky značky Evolveo. Jde o model FLEXI 1 LTE, což je pasivní venkovní DVB-T/T2 anténa pro příjem signálu digitální i analogové televize.

Anténa je rozšiřitelná o zesilovač. Použité materiály se vyznačují vysokou odolností, anténa se snadno instaluje, součástí dodávky jsou i propojovací kabely a úchyt antény pro připevnění. Anténa bez zesilovače poskytuje zisk 17 dBi.

Účinnost antény je možné zvýšit až na 37 dBi připojením anténního zesilovače. Anténa je určena pro pásmo UHF 470-790 MHz s impedancí 75 Ohm.  

Pořídit si můžete ještě anténní zesilovač (například AMP 1 LTE) s LTE filtrem, vhodný například právě pro anténu EVOLVEO Flexi 1. Zesilovač zajišťuje zesílení zisku antény o 20 dBi a maximalizuje tak možnosti vysílání signálu v DVB-T2.

Zesilovač splňuje normu Radio Equipment Directive 2014/53EU (RED) a je tedy bezpečný pro zdraví člověka.

Pasivní venkovní anténa FLEXI 1 LTE je již na trhu dostupná, a to za 490 Kč. Anténní zesilovač Evolveo AMP 1 LTE se pak prodává za 299 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama