Dva nové AV receivery s certifikací IMAX pro poslech hudby i filmové zážitky

Přístroj VSX-LX304 dodává reproduktorovým sestavám výkon 185 W na kanál / Pioneer
Na našem trhu se již brzy objeví dva nové AV receivery Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304. Oba nabízí dostatečně kvalitní zvuk při poslechu stereo hudby a při sledování filmů dokáží s podporou formátů Dolby Atmos, DTS:X a Dolby Atmos Height Virtualizer zprostředkovat prostorový zvuk až v rozložení 9.2., a to s výkonem až 215 W na každý kanál.

Receivery jsou připraveny přehrávat hudbu i pomocí Bluetooth a posluchačům, kteří nevyužijí všechny kanály, umožňují rozvést hudbu i do více místností. Pro komplexní využití v rámci bezdrátového rozvodu hudby v domácnosti nabízí také podporu Airplay 2 a Works with Sonos.

Nové AV receivery umožňují prostorové nastavení v několika režimech podporujících formáty Dolby Atmos a DTS:X. Kromě běžného prostorového zvuku zprostředkovávají posluchačům také efekty přicházející k uším shora.

Pro tyto účely počítají receivery i se zapojením speciálních reproduktorů namířených vzhůru a pracujících s odrazem zvukových vln od stropu místnosti. Režim Dolby Atmos Height Virtualizer umožňuje navíc virtuálně vytvářet tyto zvuky i bez speciálních reproduktorů.

Modely VSX-LX504 a VSX-LX304 jsou první přístroje Pioneer s certifikací IMAX Enhanced, které pracují se zvukovým kodekem DTS:X. Tato kombinace předkládá posluchači speciálně vyladěné zvukové efekty tak, jak je jejich tvůrci zamýšleli posluchači předat a výsledný zvukový mix nabízí i v prostředí domácího kina zvukový zážitek s podpisem IMAX.

Přístroj VSX-LX304 dodává reproduktorovým sestavám výkon 185 W na kanál a AV receiver VSX-LX504 pak 215 W na kanál. Tyto výkony mohou být také směrovány prostřednictvím nových výstupů Powered Zone 2 a Zone 3, aby bylo možné rozvést zvuk pomocí kabelů do reproduktorových sestav v jiné místnosti.

Oba nové modely podporují propojení se zařízeními se vstupy HDMI. AV receivery LX504 a LX304 jsou vybaveny sedmi vstupy HDMI a dvěma výstupy, které podporují průchod signálů Ultra HD s HDCP 2.2, 4K/60 Hz, Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), WCG (Wide Color Gamut) a Ultra HD upscaling (1080p až 4K).

Za kvalitu si ovšem připlatíte: nové AV receivery Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304 jsou již v prodeji, a to za 33 000 Kč (model VSX-LX504), respektive 22 000 Kč (model VSX-LX304).

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama