Reklama

Až třetinu dne se díváme do monitoru: Jaký by měl být, aby se s ním dobře pracovalo a nekazil vám oči?

 
Další 4 fotografie v galerii
Krátkovlnné modré světlo může mít časem negativní vliv na zrak / Pixabay
Monitorů se prodává na tuzemském trhu desítky modelů v různých specifikacích. Jak si vybrat ten správný, či jak poznat, že ten váš stávající již trochu pokulhává za tepem doby?

Jednou z prvních věcí na potenciálním novém monitoru zkontrolujte to, zda je vybaven USB-C konektorem. Ten totiž umí mobilní život skutečně hezky zjednodušit. Tenký a reverzibilní konektor vám umožní nabíjet, přenášet audio i video nebo se připojit k internetu – vše pohodlně přes jediný kabel.

Monitory s USB-C konektorem fungují zároveň jako dokovací stanice pro další zařízení, jako je klávesnice, myš, externí pevný disk, kamera nebo USB disk, čímž šetří místo a zlepšují omezenou konektivitu ultrabooků. 

Protože do monitoru, ať již v práci nebo doma, koukáme celé hodiny, jsou další věcí, kterou je třeba při vybírání vhodného monitoru zvážit, vaše oči. Krátkovlnné modré světlo může mít časem vliv na zrak. K jeho účinné redukci slouží například režim LowBlue na monitorech Philips. 

Studie totiž ukázaly, že stejně tak, jako mohou ultrafialové paprsky způsobit poškození oka, mohou postupem času poškození oka a zhoršení zraku způsobovat i krátkovlnné paprsky modrého světla z displejů LED. Právě nové inteligentní softwarové technologie škodlivé krátkovlnné modré světlo dostatečně omezují.

Na úrovni doby je také technologie "Flicker-free", jež reguluje jas a snižuje blikání, které také dokáže rychle unavit náš zrak.

Hitem poslední doby jsou zakřivené monitory, které vytvářejí nejenom ideální zážitek ze sledování, ale zlepšují i soustředění, obzvlášť v rušném prostředí. Při nákupu nového monitoru nezapomeňte ani na další parametry, jako je například maximální rozlišení obrazu (vyberte raději již Quad HD), nebo třeba možnost rozdělit obrazovku a přijímat obsah ze dvou oddělených zařízení. Budete tak mít snadno přehled nejen o tabulkách a dění na sociálních sítích, ale třeba i o živých sportovních přenosech.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat