Chcete vidět dokonale všechny barvy při sledování televize? Nová aplikace vám je pomůže objevit

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Televizor na základě stanovené diagnózy automaticky upraví nastavení barev / Pixabay
Na světě trpí poruchou barevného vidění téměř 300 milionů lidí, přibližně 8 % mužů a až 1 % žen. Většina lidí však o své poruše a jejím dopadu na kvalitu života vůbec neví.

Televizory a zařízení typu QLED nabízí Samsung na trhu už více než rok a nyní k nim vyvinul zajímavou aplikaci SeeColors, jež by měla pomoci právě lidem trpícím barvoslepostí stanovit míru poruchy jejich barevného vidění.

V kostce lze říci, že díky aplikaci SeeColors zjistíte, jakým typem poruchy barevného vidění trpíte (a do jaké míry), a na základě výsledků diagnózy se automaticky přenastaví obrazovka vašeho televizoru.

C-test vyvinutý profesorkou Wenzelovou, která stojí v čele oddělení mechatroniky, optiky a strojírenské informatiky na Technické a ekonomické univerzitě v Budapešti, je digitální diagnostický test, který k diagnostice míry barvosleposti využívá koncepci barevných filtrů a matematické modelování.

Výsledkem použití C-testu pro účely aplikace SeeColors je jednoduché řešení, které dává každému možnost vidět svět v plných barvách.

Aplikace SeeColors je k dispozici ke stažení z úložiště aplikací pro chytré televizory. Aplikaci si ke stanovení diagnózy můžete stáhnout prostřednictvím úložišť Google Play a Galaxy App Store také do chytrých telefonů Samsung Galaxy. Jakmile si připojíte svůj chytrý telefon Galaxy ke QLED TV, televizor na základě stanovené diagnózy uživatele automaticky upraví nastavení barev.

Obecně jsou výhody QLED televizorů dobře známy: oproti diodám OLED panelů, jež se skládají z organických sloučenin, které jsou při zobrazování statického obrazu extrémně přetěžovány a rychle ztrácejí své fyzikální vlastnosti (tedy i barvy) a ztráta barevného pigmentu se na televizoru projeví jako vypálené pixely, využívá konstrukce QLED televizorů anorganické materiály, jež jsou zárukou dlouhodobě stabilní kvality obrazu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama