Nový monitor ROG Swift disponuje obnovovací frekvencí 500 Hz

Tento monitor má aktuálně nejrychlejší LCD displej na světě / ASUS
V nabídce společnosti ASUS se nově objevil herní monitor ROG Swift 500Hz, který je prvním monitorem pro esport na světě s obnovovací frekvencí 500 Hz.

Model ROG Swift 500Hz je dle informací výrobce vybaven 24,1palcovým displejem s rozlišením Full HD (1920 x 1080), který využívá technologii Esports-TN panel (E-TN), díky níž dosahuje o 60 % kratší doby odezvy než standardní TN LCD displeje.

To z něj dělá aktuálně nejrychlejší LCD displej na světě. Swift 500Hz obsahuje technologii NVIDIA G-SYNC a vylepšený režim Esports Vibrance - speciálně vyladěný pro esport použití - integrovaný přímo ve firmwaru monitoru. Díky němu prochází krystaly LCD více světla, což dodává barvám lepší věrnost. Latence je při hraní klíčovým faktorem, a proto obsahuje ROG Swift 500Hz také nástroj NVIDIA Reflex Analyzer, který hráčům umožňuje měřit latenci jediným kliknutím.

Před 10 lety představil ASUS první herní monitor na světě s frekvencí 144 Hz a rozlišením 1080p. V roce 2017 značka ROG představila vůbec první herní monitor NVIDIA G-SYNC s frekvencí 240 Hz. A v roce 2020 ROG představila první 360Hz herní monitor.

“Když jsme v roce 2012 představili první monitor na světě s frekvencí 144 Hz, lidé říkali, že lidské oko dokáže vnímat pouze 60 snímků za sekundu," vysvětluje Gavin Tsai, produktový manažer ze společnosti ASUS. "Když jsme pak představili náš 240Hz monitor, říkali, že člověk nedokáže vnímat rozdíl," pokračuje Tsai. "Dnes, když jsou na trhu herní monitory s frekvencemi 144 Hz a 240 Hz zcela běžné a standardní, dosáhli jsme další mety s neuvěřitelně rychlým monitorem ROG Swift 500 Hz."

ROG Swift 500Hz dává profesionálním hráčům esportu výhodu v turnajích díky minimálnímu rozmazání pohybu, vylepšenému obrazu a nižší vstupní latenci. K jedné z těchto vlastností - mimořádně nízké latenci - přispělo partnerství se společností NVIDIA.
"ROG Swift 500Hz s technologií NVIDIA G-SYNC poskytuje hráčům nejnižší dostupnou latenci ze všech monitorů na trhu. A s pomocí integrovaného nástroje NVIDIA Reflex Analyzer mohou hráči měřit latenci jediným kliknutím, čímž si zajistí nejrychlejší odezvu i v těch nejnáročnějších hrách," řekl Seth Schneider, produktový manažer pro esport společnosti NVIDIA.

Zdroj: ASUS

Mohlo by vás zajímat

Reklama