Na evropský trh přichází největší televizor QD-Mini LED na světě

Mini LED 6. generace se vyznačuje vysokým kontrastem a hlubokou černou se zachovanými detaily / TCL
Čínská společnost TCL, která představila technologii Mini LED jako první na světě, uvádí na trh již šestou generaci této technologie, a to s několika zásadními vylepšeními.

Nejnovější obrazovka QD-Mini LED se může pochlubit až 20 736 zónami lokálního stmívání, což vede dle webu výrobce k obrovskému jasu až 5000 nitů. Tento výjimečný jas přináší dramatické světelné scény a bohatší realističtější výkon HDR.

TCL Mini LED 6. generace se vyznačuje vysokým kontrastem, hlubokou černou se zachovanými detaily a perfektní vyvážeností díky použití VA panelu, který nabízí lepší kontrastní poměr ve srovnání s jinými zobrazovacími technologiemi, jako je IPS.

Ideálním doplňkem technologie Mini LED je QLED Pro od společnosti TCL. TCL Quantum Dot Pro využívá nový materiál z kvantových krystalů, který díky stabilní struktuře slitiny vyzařuje světlo po delší dobu velmi efektním i efektivním způsobem.

Současně využívá velmi přesnou technologii zapouzdření ke společnému polymerování nanomateriálů kvantových teček a organických materiálů v několika vrstvách, což má za následek vynikající optické vlastnosti a více než miliardu barev přinášejících hyperrealistický vizuální výkon.

Nový 115palcový model TCL 115X955 Max představuje obří 4K QD-Mini LED 144Hz televizor s Google TV a zvukovým systémem 6.2.2 Onkyo. Kombinace plnohodnotné 6. generace Mini LED s více než 20 000 zónami, QLED PRO, 4K HDR Premium 5000 a 144Hz Motion Clarity Pro nabízí výkonné přesné kontrasty, ostrý a barevný obraz v HDR kvalitě při dosud nevídané velikosti obrazovky.

Aby toho nebylo málo, s Game Master Pro 3.0, HDMI 2.1, ALLM, FreeSync Premium Pro, TCL Game bar, 240Hz Game Accelerator a podporou všech nejnovějších formátů HDR je tento televizor TCL Mini LED tím nejlepším společníkem pro sledování všech filmů HDR, streamování, sportovních přenosů a her. Tato největší QD-Mini LED televize na světě se prodává za doporučenou koncovou cenu 499 990 Kč.

Zajímavé jsou také 4K QD-Mini LED televizory z řady TCL C85. Tato řada přichází ve čtyřech velikostech (65“, 75“, 85“ a 98“) s až 2304 zónami, HDR kvalitou až 4K HDR Premium 3500, 144Hz Motion Clarity Pro, podporou všech HDR formátů a Game Master Pro 3.0.

Tento všestranný Google TV jistě uspokojí každý scénář zábavy. A konečně v této kategorii bude vítěz soutěže EISA „Nejlepší herní televizor“ TCL C745 s frekvencí 144 Hz VRR v roce 2024 k dispozici ve velikosti 85“.

Zdroj: TCL

Mohlo by vás zajímat

Reklama