Vyražte na dovolenou s Teslou: Zapůjčit si nyní můžete v ČR jakýkoliv model této automobilky

Testování elektromobilu lze spojit se zajímavou destinací / Pixabay
Platforma pro sdílení aut HoppyGo má v nabídce celkem 18 elektrifikovaných vozů, včetně 14 modelů s čistě elektrickým pohonem.

Kromě ostatních značek sdílí majitelé kompletní produktovou řadu automobilky Tesla, která je na evropském trhu k dispozici. Samotná Tesla ke konceptu sdílení aut mezi uživateli přímo vybízí a kvituje ho také Evropská federace pro dopravu a životní prostředí.

Podle dat od HoppyGo stojí průměrné auto 95 % času zaparkované. Jeden konvenční sdílený vůz by tak mohl nahradit až 8 dalších a celkově ročně „ušetřit“ 10 až 35 tun emisí CO2.

Analýza Evropské federace pro dopravu a životní prostředí však naznačuje, že největší redukce emisí CO2 lze dosáhnout až sdílením elektromobilů. K tomuto konceptu směřuje také automobilka Tesla díky nové aplikaci „Tesla Access“.

Ta sdílení mezi uživateli výrazně usnadňuje a majitelé vozů mohou svá vozidla sdílet až s pěti dalšími řidiči. Zatím je však aktualizace dostupná pouze na americkém trhu.

Elektrické vozy jsou v současné době na dealerstvích často nedostatkovým zbožím, a proto HoppyGo nabízí vhodnou alternativu k jejich snadnému otestování. Uživatelé si tak mohou vyzkoušet potenciální koncept budoucí mobility včetně nabíjení na cestách, bezpečnostních funkcí i prvků autonomních systémů.

Testování lze přitom spojit se zajímavou destinací, jejichž seznam s více jak 400 tipy na nejzajímavější místa a zážitky spojené s cestováním v České republice nabízí HoppyGo na svém portálu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama