Vzniká nová softwarová platforma pro hladké propojení automobilů a cloudu

První prototypy vozidel budou novou softwarovou platformu moci používat koncem roku 2021 / Bosch
Společnosti Bosch a Microsoft společně vyvíjejí softwarovou platformu pro bezproblémové propojení automobilů a cloudu. Cílem spolupráce je rychlejší vývoj softwaru vozidel po celou dobu jejich životnosti a jeho instalace do řídicích jednotek a počítačů vozidel prostřednictvím cloudu.

Softwarová platforma je založena na Microsoft Azure a obsahuje také softwarové moduly od společnosti Bosch. Obě společnosti navíc pracují na inovativních vývojových nástrojích, díky nimž je proces vývoje softwaru mnohem efektivnější – a to i mimo tyto společnosti.

Díky nové platformě lze zkrátit cykly inovací a snížit náklady na vývoj softwaru vozidla. To znamená, že nové funkce a digitální služby se k řidičům dostanou rychleji. Vývojová spolupráce spojuje softwarové, elektronické a systémové znalosti předního světového dodavatele automobilového průmyslu s know-how společnosti Microsoft v oblasti vývoje softwaru a cloud computingu. Obě společnosti plánují, že první prototypy vozidel budou novou softwarovou platformu moci používat koncem roku 2021.

V nadcházejících generacích vozidel bude software hrát důležitější roli. Také proto, že nové trendy, jako je například elektromobilita, automatizovaná jízda nebo moderní služby mobility, jsou možné pouze prostřednictvím softwaru. Proto budou aktualizace v budoucnu mnohem častější.

Vzhledem k vysokým bezpečnostním požadavkům po celou dobu životnosti vozidla jsou však bezdrátové aktualizace softwaru a digitální služby pro automobily velmi složité. Další komplexitu přináší řada různých sérií a modelových variant. Na jedné straně proto Bosch přispívá ke spolupráci svými rozsáhlými znalostmi elektrických a elektronických architektur, řídicích jednotek a počítačů vozidel, které jsou potřebné pro aktualizaci Over the Air.

Na straně druhé společnost přispívá svým know-how, softwarovými produkty a vývojovými nástroji pro automobily. To zahrnuje základní software a takzvaný middleware pro počítače a řídicí jednotky vozidel a také cloudové softwarové moduly pro aplikaci bezdrátových aktualizací na celé flotily vozidel.

Díky předem integrovanému řešení platformy jsou bezdrátové aktualizace, které udržují software vozidla aktuální a nyní podstatně méně složité. To je možné proto, že softwarové architektury vozidel a cloudu nyní bezproblémově spolupracují.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama