Nabíjecí kabel pro elektromobily bez obvyklé těžké nabíjecí cihly

Třífázový kabel umožňuje tzv. režim 2 a režim 3 nabíjení střídavým proudem až 22 kW / Bosch
Nový flexibilní nabíjecí kabel značky Bosch s integrovanou řídicí a bezpečnostní technologií se obejde bez obvyklé „nabíjecí cihly“, jak se hovorově říká objemné řídicí jednotce na kabelu, i při nabíjení ze zásuvky 230V.

Výsledkem je, že flexibilní inteligentní nabíjecí kabel, který měl světovou premiéru na IAA Mobility 2021, váží méně než tři kilogramy, a tedy v průměru o dobrých 40 procent méně než konvenční nabíjecí kabely s řídicími boxy.

Nový kabel šetří nejen hmotnost, ale také místo v zavazadlovém prostoru. Díky adaptérům Typ 2 a domácí zástrčky již není potřeba druhý kabel, abyste mohli flexibilně čerpat energii doma nebo z nabíjecí stanice na cestách. Nabíjení elektromobilů nikdy nebylo tak snadné.

Třífázový kabel umožňuje tzv. režim 2 a režim 3 nabíjení střídavým proudem až 22 kW. S flexibilním chytrým nabíjecím kabelem můžete nabíjet i doma bez wallboxu.

To odpovídá požadavkům zákazníků: 84 % řidičů elektromobilů v Evropě nabíjí svůj vůz večer nebo přes noc doma. Technologie integrovaná v každé ze zástrček zajišťuje spolehlivý a bezpečný proces nabíjení. Komponenty pro řízení a kontrolu nabíjecího výkonu jsou umístěny ve vozidle v konektoru Typ 2.

Na druhém konci domácí zástrčky s adaptérem je umístěna regulace teploty a proudový chránič. Díky tomu nedochází k přetížení nebo přehřátí ani při běžném nabíjení z domácí zásuvky s nabíjecím výkonem až 2,3 kW. V případě potřeby se bezpečnostní technika vypne před dosažením kritické hodnoty.

Zdroj: Newmotion EV Driver Survey 2020

Mohlo by vás zajímat

Reklama