Reklama

Jednou se budete při jízdě na silnici dobře bavit: Samořídící auta jako pojízdná centra virtuální zábavy

 
Další 2 fotografie v galerii
Místo oken budou jen vnitřní displeje / Pixabay
Společnost Apple může již brzy revolucionizovat to, jak lidé tráví svůj čas během cestování na silnici. V samořídícím se autě s virtuálním zábavným centrem se rozhodně při jízdě nudit nebudete.

Apple si právě totiž přihlásil patent, jenž popisuje, jak se pasažéři v autonomních vozech mohou během cesty přenést s VR sadou za zábavou, kam jen budou chtít.

Je zřejmé, že podobná náhlavní VR souprava umožní člověku provádět všechny činnosti, co známe odjinud a z jiných platforem: půjde zde hrát hry, cestovatelé si též budou moci vytvořit okolo sebe relaxační prostředí. A Apple přišel rovněž s věcí, kterou by dnes většina lidí pokládala za šílenost – namísto oken zde budou jen vnitřní displeje a VR k tomu pro zobrazení věcí, jež si vyberete (třeba jak jedete na člunu po řece, letíte na rogalu, ale máme tu i něco pro sci-fi ctitele: jízdu skrze pustinu plnou hladových zombíků snažících se dostat dovnitř).

Nahrazení běžných oken displeji má i další přednosti: cestující osoby si klidně budou moci prohlížet mapy přímo na okně, v jiném zase pozorovat promítanou krajinu v okolí auta. Systém by prý mohl i zcela odstranit problém, jakým trpí nemálo lidí, tedy nevolností způsobenou samotnou jízdou. A vše údajně půjde využít i k věci nanejvýše praktické: virtuálnímu meetingu, což je stejně užitečné jako vyřizovat první ranní e-maily již ve vlaku na notebooku a ne až v práci.

A je tu i vyšší otázka bezpečnosti a nižší ceny – když budou stěny displeje namísto pouhého skla, zvýší to potenciálně strukturální kompaktnost vozu. A samozřejmě, veškeré věci, co si zde budete prohlížet, půjde nějakým způsobem sesynchronizovat s vaším okolím během cesty. 

Připomínáme v této souvislosti také to, že firma Apple zvýšila nedávno počet svých autonomních aut ze 27 na 45, takže trend je jasný.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat