Již zítra přiletí do České republiky vojenský transportní letoun Embraer C-390 Millennium

 
Další 1 fotografie v galerii
Embraer nedávno v rámci certifikace úspěšně dokončil testy leteckého hašení modulárním hasicím systémem / Embraer
Víceúčelový letoun Embraer C-390 Millennium bude mít premiéru na Dnech NATO, které se uskuteční 17. a 18. září 2022 v Ostravě.

Kromě letounu představí Embraer v Ostravě své kompletní portfolio inovativních produktů a řešení pro oblast obrany a bezpečnosti, které jsou dnes používány ve více než 60 zemích světa.
 
Embraer nedávno v rámci certifikace úspěšně dokončil testy leteckého hašení modulárním hasicím systémem (MAFFS II), díky kterému získává C-390 Millennium schopnost plnit protipožární mise.

Letoun C-390 Millennium (a jeho konfigurace pro tankování paliva za letu KC-390) představují novou generaci víceúčelového vojenského transportního letounu, který poskytuje bezkonkurenční mobilitu, kapacitu pro přepravu nákladu, možnost rychlé rekonfigurace i zvýšený komfort. Jeho klíčovou výhodou jsou úspory, které plynou z možnosti optimálně řídit provozní náklady během celého životního cyklu letounu.

KC-390 Millennium prokazuje své schopnosti, spolehlivost a výkonnost již od první dodávky brazilskému letectvu. To aktuálně využívá pět letounů KC-390. S  flotilou realizovalo již více než 6 800 letových hodin s 99% úspěšností dokončení mise a s více než 80% provozní dostupností. V dané kategorii tak prokazují letouny vynikající dostupnost a produktivitu.
 
V červnu 2022 oznámilo nizozemské ministerstvo obrany záměr nahradit letounem C-390 Millennium současnou flotilu C-130 Hercules. Embraer dodá pět letounů C-390, u kterých vyzdvihlo Nizozemí zejména výkonnost a využitelnost letadla při plnění provozních úkolů.
 
Ozbrojené síly Portugalska a Maďarska zahájí operace s KC-390 v letech 2023 a 2024. Flotila obou zemí bude schopna provádět tankování paliva za letu a bude plně kompatibilní s ozbrojenými silami NATO, a to nejen hardwarově, ale také z hlediska avioniky a komunikace. Flotila letounů pro Maďarsko bude mít jako první na světě konfiguraci tzv. Intensive Care Unit, která poskytne nezbytnou funkcionalitu pro provádění humanitárních misí.

Zdroj: Dny NATO

Mohlo by vás zajímat

Reklama