Již tento týden se v Česku pojede Středoevropská rallye, start bude u Pražského hradu

Páteční program se odehraje výhradně v Česku / Toyota
Zcela nový podnik, Středoevropská rallye, se pojede v České republice, v Německu a Rakousku ve dnech 26. až 29. října 2023. Start bude u Pražského hradu a součástí programu bude i ukázka továrního speciálu Toyota Hilux GR T1 pilota Tomáše Ouředníčka v pražské Chuchli.

Poté, co si tým Toyoty v předchozím podniku v Chile pojistil již třetí mistrovský titul mezi značkami po sobě, se pozornost přesouvá k tomu, zda se mistrem světa v kategorii soutěžních jezdců stane Kalle Rovanperä, nebo Elfyn Evans – společně s navigátory Jonnem Halttunenem a Scottem Martinem v příslušné kategorii. Tituly přitom tým získá dle webu Toyoty již popáté za sebou.

Na čelních pozicích dělí vedoucího Rovanperu a druhého Evanse 31 bodů, přičemž v posledních dvou kolech je stále možné získat 60 bodů, což znamená, že pokud Evans Rovanperu na Středoevropské rallye nepřekoná, Rovanperä by si zde mohl pojistit druhý mistrovský titul v řadě. Na druhé straně v případě Evansova vítězství by se o mistrovském titulu rozhodlo až v samotném závěru, tedy na závěrečné Rallye Japonsko v listopadu.

Týmovou sestavu v rámci Středoevropské rallye obohatí osminásobný mistr světa Sébastien Ogier, volantu čtvrté Toyoty GR YARIS Rally1 HYBRID se chopí Takamoto Katsuta v rámci programu TGR WRC Challenge Program.

První asfaltový podnik, start bude u Pražského hradu

Po sedmi podnicích v řadě pořádaných na šotolině nebo na nejrůznějších typech cest po celém světě půjde o první asfaltový podnik od dubnové rallye v Chorvatsku.

Zároveň půjde o první podnik v novodobé historii světového rallyového šampionátu FIA, který zahrnuje měřené úseky ve třech různých zemích. Konkrétně jde o návrat do Německa poprvé od roku 2019, premiéru v České republice, resp. návrat do Rakouska po dlouhé době od zahajovací sezóny v roce 1973.

Servisní park bude ležet v německém Pasově, rozjezdy jsou naplánovány na středeční odpoledne v nedalekém Tittlingu. Rallye bude startovat ve čtvrtek v poledne u Pražského hradu a následovat bude úvodní superspeciálka na dostihovém závodišti Velká Chuchle na okraji Prahy.

Součástí doprovodného programu první rychlostní zkoušky WRC v pražské Chuchli bude team Toyota Gazoo Racing Czech ve složení Tomáš Ouředníček a David Křípal. Zájemci si tam můžou prohlédnout zázemí týmu TGR Czech a několik vybraných účastníků se projede s Tomášem Ouředníčkem dakarským Hiluxem přímo po trati WRC. Večer následuje další měřený okruh kolem Klatov a následně se posádky vrátí do Pasova.

Páteční program v Česku, přezouvání v Prachaticích

Páteční program se též odehraje výhradně v Česku – posádky dvakrát absolvují tři měřené úseky po obou stranách technické zóny pro přezouvání pneumatik v Prachaticích. Na sobotním programu jsou dva měřené úseky v Rakousku a další v Německu, přičemž všechny si jezdci zopakují i po polední servisní přestávce v Pasově, jezdci pak dvakrát absolvují jeden úsek po obou stranách německo-rakouské hranice v rámci nedělního finále.

Zdroj: Toyota

Mohlo by vás zajímat

Reklama