Budoucnost cyklistiky: Technologie Loopwheels dokáže tlumit vibrace a zvyšuje komfort jízdy

Nové kolo nabízí větší pohodlí a komfort zejména na našich rozbitých silnicích / Loopwheels
Nové technologie dokážou zajistit lepší vlastnosti kol a tím vyšší komfort pro jezdce. Cyklisté jsou při jízdě vystaveni nebezpečným vibracím, které mají vliv na zdraví a jsou rizikovým faktorem. Zvyšují totiž svalovou únavu a škodí nervům. Technologie loopwheels dokáže tyto vibrace úspěšně tlumit.

Bez nadsázky můžeme prohlásit, že pružiny z uhlíkových vláken loopwheels vytvoří budoucnost cyklistiky. Nejprve závodní a později zřejmě i volnočasové. Na kola jsou kladeny mimořádné nároky, pokud jde o odpružení, stabilitu i trvanlivost.

Jezdci jsou v terénu vystaveni vibracím a otřesům. Technologie výroby loopwheels pomáhá zajistit kolu optimální vlastnosti při jízdě přes terénní nerovnosti, především minimalizuje dopad otřesů a vibrací z terénních nerovností na jezdce. Ty totiž mohou mít neblahý vliv na zdraví, zejména při dlouhodobém působení. 

Pružiny se přizpůsobí terénu

Na jakém principu tato technologie funguje? V každém kole jsou tři smyčky, které fungují jako samočinný systém. Tyto pružiny se vyrábí z uhlíkatého kompozitního materiálu. Jsou velice pečlivě testovány s ohledem na optimální kompresi, boční stabilitu, pevnost a trvanlivost. K náboji a ráfku připevňují pružiny speciální konektory.

Pružinový systém tří smyček mezi rozbočovačem a okrajem kola vytváří zavěšení, které se v každém okamžiku dokáže bez potíží přizpůsobit aktuálnímu stavu terénu, na němž se pohybuje. Dokáže ztlumit případné nárazy a chránit tak pohodlí jezdce. 

Cílem je maximální kvalita výroby

Vlastně jde o to, že se náboj vznáší v ráfku a neustále přizpůsobuje situaci v terénu. Rázy z nerovností se dostávají do ráfku a pružiny se je snaží maximálně utlumit. Pružiny jsou konstruovány tak, aby plynule přenášely kroutící moment mezi nábojem a ráfkem. Všechny tři smyčky mají stejnou rychlost komprese, což se kontroluje během celého procesu výroby. Cílem je zajistit standardní vysokou kvalitu vyrobených kol.

Snadná manipulace a komfort z jízdy

Možná vás napadá otázka, jak se kola loopwheels liší v manipulaci při porovnání se standardními koly? Nejsou zde žádné odlišnosti, zkrátka s jízdním kolem vybaveným touto technologií budete moci manipulovat úplně stejně lehce jako s klasickým kolem, které znáte.

Výhodou je, že na tomto stroji nebudete trpět otřesy při každé i sebemenší terénní nerovnosti, se kterou se na cestě potkáte. Nejprve se tato technologie uplatní u závodních kol, ale jistě nebude dlouho trvat a budete si moci dopřát takový komfort z jízdy i na kolech určených pro amatérské příznivce cyklistiky. 

 
Vstoupit do diskuze  (5)

Mohlo by vás zajímat

Reklama