Přes bezdrátové Wi-Fi připojení můžete díky chytrým zásuvkám ovládat spotřebu elektřiny

 
Další 1 fotografie v galerii
V mobilní aplikaci U-Smart můžete sledovat i aktuální spotřebu energie / Umax
Ceny energií, a to včetně elektřiny, v poslední době výrazně stoupají. Možná právě proto by vám přišla vhod chytrá WiFi zásuvka U-Smart Wifi Plug Mini, jež je navržena k ovládání elektrických spotřebičů.

Nové chytré WiFi zásuvky U-Smart Wifi Plug Mini a Duo jsou tedy navrženy k ovládání elektrických spotřebičů, a to konkrétně do maximální zátěže 16 A, vzdáleně odkudkoliv přes internet.

Její připojení do Wifi sítě je velmi jednoduché a vše nastavíte za chvíli. Zásuvka umožňuje měření spotřeby energie a nechybí časovač i plán vypnutí a zapnutí. Speciální záklopka v zásuvce zabezpečí ochranu před dětmi.

V mobilní aplikaci U-Smart můžete přitom sledovat aktuální spotřebu energie, celkovou spotřebu za den, spotřebu za měsíc a také grafy se spotřebou podle dnů. Mobilní aplikace U-Smart je navržena s konceptem "jedna aplikace pro všechna zařízení" a nabízí řadu možných nastavení včetně sdílení s ostatními uživateli. Koncept nabízí zapezpečené a šifrované připojení k internetu a cloudu. 

Praktické jsou tzv. "chytré scény", jež využijete při ovládání více zařízení. Například určitá scéna může zapnout nebo vypnout všechny určené zásuvky v daném místě nebo v celém domě. Automatizace znamená ovládání chytrých zařízení při splnění určité podmínky. Například pokud teplota v daném místě dosáhne určité hodnoty, zapne se zásuvka a s ní třeba elektrické topení na chalupě.

Můžete použít časovač, tedy určit, za jakou dobu se zásuvka má vypnout nebo zapnout.
V aplikaci lze také určit časový plán, v jaký den a jakou hodinu se má zařízení vypnout nebo zapnout. 

Uživatelé ocení, že aplikaci U-Smart si lze stáhnout jak pro Android, tak i iOS, a že podporuje také češtinu. Chytrá zásuvka, resp. aplikace, také podporuje ovládání hlasem (prozatím jen v anglickém jazyce) pomocí Google Assistant a Amazon Alexa. Cena zásuvky U-Smart Wifi Plug Mini se pohybuje kolem 600 Kč, model Duo pak seženete za cca 800 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama