Nová služba Direct echo dokáže včas upozornit, že se u vás doma něco stalo

Čidla se ovládají přes mobilní aplikaci pro iOS či Android / Direct pojišťovna
Pokud vám do domácnosti vnikne zloděj nebo vám ji vyplaví voda, tak materiální škody většinou zaplatí pojišťovna. Citové ztráty ale mnohdy bývají větší, proto je nejlepší podobným nepříjemnostem předcházet.

S touto myšlenkou se rozhodla na trh vstoupit Direct pojišťovna, která již v létě spustila službu Direct echo. Pod touto značkou nově nabízí speciální pohybová a vodní čidla, která jsou napojená na internet věcí, společně s intuitivní aplikací v telefonu.

„Naplňujeme tím naši myšlenku, že chceme být lídrem ve světě pojišťovnictví a ukazovat ostatním směr. Služba Direct echo je revoluční proto, že má díky ní každý v podstatě ve své kapse a telefonu jasnou informaci o tom, co se děje u něj doma,“ uvedla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Kromě samotné myšlenky je unikátní i technologické zpracování čidel. Čidla jsou napojená na internet věcí, což je nová síť, ve které se na rozdíl od klasického internetu posílá pouze malý objem dat. V současné době pokrývá 96 % obyvatel České republiky.

Díky tomu čidla nepotřebují k provozu vůbec nic. Mají zabudovanou baterii a stačí je tedy jen umístit na vhodné místo a zapnout. Ovládají se snadno přes mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Jiné senzory na trhu většinou potřebují k provozu klasický internet, napájení ze sítě nebo centrální jednotku. Pokud vás služba zaujala, můžete si ji objednat přes stránky directecho.cz.

Pohybové čidlo můžete přilepit na dveře či okno. Pokud se čidlo pohne, pošle upozornění do aplikace na mobilní telefon, ze kterého lidé mohou rovnou zavolat pomoc. Čidla je možné libovolně přemísťovat. Lidé si je mohou dát třeba na kolo, aby věděli, zda s ním někdo hýbe, ale dokonce i na skříňku v kuchyni, aby věděli, zda jim děti nechodí na sladkosti. 

Vodní čidlo se zase hodí položit k pračce, záchodu či umyvadlu. Prostě tam, kde hrozí únik vody, která může vyplavit vás a třeba i sousedův byt. Pokud se na zemi začne voda rozlévat, čidlo pošle zprávu na mobil.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama