Experiment: Jak se šumivý nápoj úplně změní na čirý, když se k němu přilije mléko

 
Další 1 fotografie v galerii
Američané kombinují mléčné výrobky s šumivými nápoji po celá desetiletí / Pixabay
K neobvyklé chemické reakci dojde, když smícháte Coca-Colu s mlékem bohatým na vápník. Ve videu zveřejněném společností Food Kitchen experimentátor zjistil, kolik mléka je potřeba, aby byl oblíbený šumivý nápoj nakonec průhledný.

Naplnil tři sklenice různým množstvím mléka a doplnil je známým hnědým nápojem. Po 24 hodinách prošla sklenice s největším podílem Coca-Coly radikální transformací v podobě vytvoření hnědých shluků na dně sklenice pod čirou kapalinou.

Video ukazuje chemickou reakci, která probíhá v žaludku, pokud pijete oba nápoje současně. Takto si podle tohoto YouTubera vyrobíte skutečně podivný koktejl. Účinek je vytvářen kyselinou v Coca-Cole, což způsobuje, že se mléko sráží. Hrubé hnědé shluky ve spodní části sklenice jsou sražené mléčné proteiny.

Je to způsobeno chemickou reakcí mezi kyselinou fosforečnou v Coca Cole a vápníkem v mléce. Vápník reaguje s kyselinou fosforečnou za vzniku molekulárního vodíku a fosforečnanu vápenatého.

Koka ztrácí svoji kyselinu fosforečnou za vzniku trikalciumfosfátu, pevné formy vápníku, která se ve skutečnosti užívá jako doplněk stravy pro vývoj kostí, i když příliš velké množství této látky může způsobit vedlejší účinky. Molekuly kyseliny fosforečné se vážou na mléko a dávají mu větší hustotu.

Hustší mléčné proteiny klesají ke dnu sklenice a získávají karamelovou barvu nápoje, zatímco lehčí tekutina je tvořena většinou vodou s extra molekulami vodíku a vznáší se nahoru. Video také naznačuje poškození zubů kyselinou fosforečnou. Sloučeniny vápníku totiž pomáhají ochranné vrstvě skloviny udržet její tloušťku.

V druhé části experimentu předvádějící naplní téměř plnou láhev koky s trochou mléka. Kapalina se okamžitě začíná měnit s nápadnou tvorbou hnědých shluků. Po dalších 24 hodinách se zdá, že láhev je tvořena téměř výhradně vodou, s hnědým sedimentem z reakce usazeným na dně. Zdá se, že kapalina si udržela část svého sycení oxidem uhličitým, když ji nalil do sklenice, zatímco sediment tvoří kalnou hnědou louži, když se nalije na talíř.

Američané kombinují mléčné výrobky s šumivými nápoji po celá desetiletí a vytvářejí smetanovou limonádu. Každý, kdo chce drink vyzkoušet a vyhnout se hnědým usazeninám na dně, by ale měl upřednostnit více mléka a méně coly.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama