Reklama

Zbavte se hotovosti: Budoucnost představují platební náramky, navíc s možností odložené platby

 
Další 4 fotografie v galerii
Na trhu jsou již i platební náramky s odloženou platbou / Pixabay
Bezkontaktní platební technologie již dávno odbouraly stigma, že platit kartou je příliš zdlouhavé. Nyní přicházejí platební náramky, se kterými snadno uhradíte bezhotovostně i desetikorunové částky.

Je logické, že budoucnost bez hotovosti může pomoci právě rozšíření platebních náramků. Platit v obchodech bez nutnosti hledat peněženku a kartu je prostě praktické a zrychluje celý proces, což je výhodné jak pro obchodníky, tak pro nás, zákazníky.

Již dnes nezanedbatelné množství lidí platí chytrými hodinkami, k vidění jsou ovšem i takové vychytávky, jako placení pomocí prstenu (do něhož je nahraná platební karta). Rozvoj pravděpodobně nastane, jakmile se chytré platební doplňky objeví u módních značek. Z platebního prostředku se pak stane módní doplněk a součást stylu.

Platba náramkem je jednoduchá a především velmi pohodlná. Boom náramků může přijít už s letošní letní sezonou, kdy se Češi rozjedou na dovolené, k vodě a míra komfortu zaplatit zápěstím namísto tahat s sebou peněženku možná vyhraje.

Blízkou budoucností tak jsou bezhotovostní platby, které nabízejí kromě pochopitelného komfortu také výrazně vyšší přehled nad útratami. Bezhotovostní budoucnost podporuje rovněž nový zákon o platebním styku, který zakazuje k platbě kartou účtovat dodatečné poplatky.

Na trhu jsou dnes k dispozici i platební náramky s odloženou platbou (cca o 14 dní, v případě registrovaného zákazníka v systému až dokonce o 45 dní). Cena obdobných platebních náramků se pohybuje kolem 200 korun.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat