Vrchol kreativní architektury: Jak vypadá minimalistický, neviditelný dům, jenž dokonale splyne s krajinou?

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Vnější zrcadla nový dům v přírodě dokonale maskují / Coulson
Jisté architektonické studio navrhlo skutečně originální, minimalistický, plně nezávislý dům, jenž usiluje o to, aby opětovně povzbudil majitelovu kreativitu.

Dům je to opravdu malý – jen 8 metrů čtverečních, ale zato umí díky vnějším zrcadlům něco unikátního: dokonale se vám ztratí při pohledu do krajiny, kde stojí.

Je pod ním oficiálně podepsána architektka Carly Coulsonová a bude vás stát téměř milion korun (v přepočtu). Je to věc ale, která nejenom, že zmizí do přírody zcela, ale také má zcela minimální zázemí – není tu ani voda, a tím méně topení (upřímně řečeno, i ty židle si mohli odpustit) nebo odpady.

Autorka plánuje celou věc postavit jako plně funkční prototyp poblíž své rodné Minnesoty před tím, nežli ho začne příští rok prodávat. Jsme zvědavi, jak se ho vůbec podaří najít jeho majitelům, protože zrcadla na všech stranách způsobují, že zcela dokonale mizí do krajiny.

Skla jsou trojitá, aby se co nejlépe udržovalo teplo. A má jít o speciální odstín jakési ultrafialové barvy, jehož si prý všimnou všichni živočichové a nebudou do této překážky narážet – speciálně ptáci.

Mizející dům má samozřejmě elektřinu díky solárním panelům, jež zcela pokrývají jeho nevelké potřeby. A samozřejmě, čím je dům menší, tím snazší je ho zahřát. S ohledem na skleněnou střechu není ve dne vůbec potřeba svítit. A v noci naopak dům poskytuje dokonalý pohled z postele na hvězdy.

K před-objednávce jsou aktuálně tři modely: liší se trochu jiným vnitřním uspořádáním věcí. Máme tu základní otevřený a prázdný model, saunový model se dřevěným vybavením a i kousek s postelí a vanou. Zažít dnes něco více přírodního už patrně asi nejde, jak se můžete sami přesvědčit na fotografiích v galerii.

Mohlo by vás zajímat

Reklama