První IP záblesková siréna spolehlivě odradí zloděje

Siréna má vysoké krytí a odolnost vůči prachu nebo vodě / Axis
Světovou novinkou v oblasti IP zařízení je stroboskopická siréna Axis D4100-E umožňující vysílat zároveň světelné i zvukové výstražné signály.

Siréna je postavená na otevřených standardech, takže ji lze snadno připojit k jakémukoli zařízení Axis, případně do systémů pro správu videa (VMS) od Axisu nebo třetích stran. Barevné stroboskopické osvětlení a výstražné zvuky sirény lze nakonfigurovat podle potřeby za účelem varování nebo upozornění.

Zařízení umí komunikovat přes protokoly VAPIX nebo MQTT a SIP se systémy třetích stran. Různé světelné a zvukové efekty umožňují správnou efektivitu nasazení ve specifickém prostředí.

Použití sirény je všestranné. Můžete ji nasadit jako výstražné zařízení k ochraně perimetru spolu s IP radarem, termálními kamerami nebo IP kamerami s videoanalytikou. Využít se však dá také i u vjezdu na parkoviště jako barevný semafor k regulaci provozu v kombinaci s IP kamerou a aplikací pro rozpoznávání SPZ.

Jinde může IP siréna zajišťovat světelnou i zvukovou signalizaci při neoprávněném vstupu do dveří. Siréna umí vysílat přizpůsobitelné bílé nebo barevné světelné signály RGB, což značně rozšiřuje možnosti jejího nasazení.

Siréna má vysoké krytí a odolnost vůči prachu nebo vodě, takže ji lze instalovat nejen do interiérů, ale také do exteriéru (v doplňkovém příslušenství naleznete kromě montážních pomůcek i povětrnostní kryt/sluneční štít). Je třeba zdůraznit, že se nejedná o další síťový reproduktor.

Je to zvuková siréna, která umí vydávat různé zvuky, ale není určena k reprodukci hlasu. V případě potřeby však lze do sítě velmi snadno připojit další audiozařízení Axis a propojit sirénu s reproduktorem nebo tlampačem.

Ačkoli záblesková  siréna svými funkcemi v podstatě zastane dvě různá zařízení, z pohledu sítě se chová jako jediný plně konfigurovatelný IP prvek. Napájení řeší PoE přímo prostřednictvím síťového ethernet kabelu, což zjednoduší proces instalace.

Zdroj: Axis

Mohlo by vás zajímat

Reklama