Svět nečekaných čísel: Aplikace vám prozradí, co všechno se na Zemi stalo od vašeho narození

 
Další 4 fotografie v galerii
V aplikaci najdete celou řadu velmi fascinujících počitadel / You and Planet Earth
Nová zajímavá interaktivní aplikace vám pomůže zjistit si o sobě samém (či o někom z blízkých) řadu nečekaných informací, co se všechno odehrálo na Zemi ode dne narození této osoby a to pomocí několika opravdu velmi fascinujících počitadel (counterů).

Aplikace „Vy a planeta Země" vám ukáže mimo jiné: hodiny, kolik jste toho již naspali, kolikrát vám už "bilo" srdce a třeba také to, kolik spadlo všude na Zemi vloček od doby, co jste se narodili. Samozřejmě očekává se alespoň základní znalost jazyka Shakespearova.

Aplikace toho po vás moc nechce – jen vložit datum narození a již se můžete kochat řadami stále se měnících počitadel, jako kolik se již narodilo dětí, kolik toho již planeta Země nalétala ve vesmíru, anebo kolik vln se vytvořilo za tu dobu na břehu moří.

A rovněž vám prozradí, kolik kapek spadlo na Zemi a jak jste relativně staří na jiných planetách v našem solárním systému (jednoho potěší, že je na Marsu stále puberťákem a bez krize středního věku a na Merkuru zase osoba s rekordním věkem, nemluvě o Neptunu, kde je člověk stále kojencem).

Tak třeba, šestiměsíční ratolest už strávila více jak tři dny sněním při spánku a srdce běžného padesátníka již zvládlo více jak 2 miliardy záchvěvů. No a zajímavé je zcela nepochybně i to, že osoba stará 100 let už provedla 900 milionů nádechů. Třicátník zase zjistí, že se během jeho života stihly narodit 4 miliardy lidí. V ten samý čas na zemi spadlo dost deště, aby naplnilo 152x Baltské moře a tolik sněhu že by zasypal Himaláje 282 metrů vysokou vrstvou.

Utilitka „Vy a planeta Země" je určitě zajímavá v tom, že nás naučí opět si uvědomit, jak je čas vzácná věc, dokonce vás možná nasměruje i k věcem, na jaké byste si jinak netroufli. Data pochází z celé řady zdrojů zahrnujíce v to Světovou banku, OSN a samozřejmě i různé univerzity.

Mohlo by vás zajímat

Reklama