Reklama

Zbavit se komárů můžete úplně jednoduše i bez jedovatých postřiků: Stačí jedna šikovná USB past

 
Další 3 fotografie v galerii
Komáři jsou nebezpeční, protože přenáší například boreliózu / Pixabay
Asi většina z nás bude souhlasit, že jaro a léto je tou nejlepší částí roku. Ale spolu s hezkým počasím se naneštěstí probudí také všelijaké polétavé potvůrky. Speciálně to platí na komáry, jež jsou velmi nebezpeční, protože například přenáší (mimochodem i u nás) boreliózu.

Komáři se velmi rychle postarají také o to, že se člověk moc nevyspí a pak je apatický, a to nejen v práci. Ale co může člověk dělat, když nechce utrácet za jedovaté spreje nebo za elektrické zabijáky?

Naštěstí, jsou tu i čistější cesty, jak se s nimi vyrovnat: model HNW-018 je past na moskyty. A rve se s nimi nanejvýš originální cestou – má malé LED světlo, jež tento hmyz nejprve naláká. Věcička opravdu nevyužívá žádného jiného "zabíjecího" efektu, jen emituje stejnou vlnovou délku, jako lidské tělo.

Když se dostanou komáři dost blízko, jsou rázem vcucnuti malým větráčkem. Komár zjistí, že je chycený uvnitř (čištění zařízení je mimochodem jednoduchost sama) a nemůže již nikdy ven. Kdo ze zásady nezabíjí žádné zvíře, může je dokonce opět vypustit někde jinde (třeba šéfovi v sousední kanceláři, pokud vám nechtěl přidat).

Celá past je přitom zcela bezpečná i pro děti a domácí mazlíčky. Past nic nevyzařuje, nevydává a i modré emitované světlo (barva, jež nejvíce ruší spánkové cykly) není nijak silné. Větráček je pak na úrovni jen 35 dB.

Model HNW-018 je přímo prototypem jednoduchosti použití. Připojíte jej totiž k jakémukoliv zařízení s alespoň jedním USB portem (dá se tím pádem „píchnout" nejen do notebooku a PC, ale i do vaší telefonní nabíječky anebo powerbanky). Jeho použití tedy není omezeno jen na kanceláře a domov, ale klidně jej můžete vzít i do lesa do stanu. Past má odběr do 5 W při 5 V.

Přístroj stojí necelých 13 EUR (cca 330 Kč) a dá se pořídit v černé, popřípadě bílé, aby co nejlépe sedl vašim potřebám.​

 
Vstoupit do diskuze  (6)

Mohlo by vás zajímat