Pokud nemůžete sehnat práci, pořiďte si tetování: Dle průzkumu to zvýší vaše šance na úspěch

 
Další 1 fotografie v galerii
V Anglii má tetování cca 20 % lidí a trend u věkových hranic 16 - 44 let pomalu roste směrem ke 30 % / Pixabay
Některé průzkumy stojí za to, ten aktuální americký pak určitě: zjistilo se, že když máte potíže sehnat práci, máte si prý pořídit tetování, vaše šance na přijetí se tím zvýší.

Jak se ukazuje, když vás někdo studuje v rámci pracovního pohovoru, tak v případě existence tetování vám dají přednost. Je to podle všeho patrně proto, že lidé díky tomu dnes vypadají více módně.

Co se týče naopak úrovně platů, tak dvouletá studie na toto téma zjistila, že platy jsou shodné u lidí s tetováním i u lidí bez něj. Jak se ukazuje, šéfové, co tetování nesnáší, skončí nakonec s méně kvalifikovaným výběrem.

V rámci dané studie bylo jednou univerzitou v Miami analyzováno na dva tisíce lidí po celé USA. A ta zjistila onen překvapivý fakt, že lidé s tetováním dnes práci nejenom že získají, ale oni dokonce k tomu budou mít i mírně větší šanci.

Jak řekl jeden z autorů studie: „Dlouhodobé stigma asociované s tetováním (a speciálně s tím hodně viditelným) konečně v moderní společnosti dosti eroduje. A to platí hlavně u mladších zaměstnanců a zaměstnavatelů. Umění zdobení těla se dnes bere zkrátka jako stále více přirozené."

Je to ovšem trend logický a předpokládaný, jelikož zaměstnavatelé, jež se rozhodnou pořídit si do firmy výhradně jen lidi bez tetování (dnes má 40 % mladých v USA nějaké to tetování a cca 20 % dospělých), narazí dříve nebo později na nedostatek pracovní síly a ještě k tomu méně kvalifikované.

Co se týče situace v Evropě, tak třeba v Anglii má tetování cca 20 % lidí a trend u věkových hranic 16 - 44 let pomalu roste směrem ke 30 %. Tradiční škola ekonomie ovšem viděla v tetování méně spolehlivou osobu. Dnes jsou ovšem tetovaní zájemci při hledání práce paradoxně v mírném plusu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama