Dva miliony pravidelných kuřáků v České republice mají novou šanci na menší zdravotní riziko

 
Další 2 fotografie v galerii
Emise toxických látek by měly být u glo ve srovnání s tradičními cigaretami až o 95 % nižší / British American Tobacco
Na rychle se rozvíjejícím trhu náhražek kouření se objevila nová vychytávka. Jde o výrobek s pokročilou technologií zahřívání tabáku, který je určen dospělým kuřákům, kteří hledají alternativu kouření s potenciálně sníženým rizikem.

Novinka, označená jako glo, zahřívá tabákové náplně přibližně na 240° C, takže se jedná o zážitek velmi podobný kouření, ovšem s potenciálně nižším rizikem.

Vzhledem k tomu, že u glo nedochází ke klasickému spalování tabáku, emise toxických látek by měly být ve srovnání s tradičními cigaretami o 90 – 95% nižší. Glo také neprodukuje žádný popel a vydává méně nepříjemného zápachu než cigarety.

Největší výhodou glo je jeho jednoduchost a intuitivnost: jedno zařízení, jedno tlačítko a jedno nabití, které vydrží až na 30 použití.

V České republice bude glo k dispozici v několika různých barvách – black (černá), grey (šedá), rose (růžová) a gold (zlatá). Pokud vás novinka zaujala, tak vězte, že toto zařízení s technologií zahřívání tabáku bude možné bezplatně vyzkoušet po dobu jednoho týdne před nákupem.

Zařízení glo je určeno k použití společně se speciálními náplněmi, jež nejsou určeny ke spalování, ani kouření. Náplně jsou nabízeny v několika příchutích, aby si mohli vybrat spotřebitelé s různými preferencemi. Technologie zahřívání tabáku glo vznikla ve Velké Británii a do jejího vývoje zapojila společnost British American Tobacco více než 100 vědců, inženýrů, designérů a odborníků na tabákové výrobky na pěti kontinentech. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama