Vodní virtuální realita umožňuje potápět se v oceánu s velrybami i v normálním bazénu

 
Další 1 fotografie v galerii
DIVR je vlastně vodotěsná náhlavní souprava, která je lehká i odolná / Ballast
Od dnešního dne se můžete ponořit i v České republice do hlubin oceánu. Umožní vám to první vodní virtuální realita DIVR. Jak to celé funguje?

Tato revoluční forma zábavy pocházející ze Silicon Valley v Kalifornii byla dnes představena v hotelu Aquapark Špindlerův Mlýn, který je v současnosti jediným resortem v tuzemsku nabízejícím tuto atrakci.

Zařízení dokáže člověka přenést do velmi reálného světa hlubokého oceánu, který byl dosud přístupný pouze zkušeným potápěčům. Během okamžiku umí zprostředkovat senzorický zážitek v exotických lokalitách, kde je možné plavat mezi korálovými útesy, vrakem lodi až do tajemné podmořské jeskyně.

Doprovod při plavání dělají nejen želvy, ryby, medúzy, ale také obrovské velryby. Běžné koupání v bazénu se tak dokáže proměnit ve vzrušující zkušenost.

A jak to celé funguje? Jednoduše vyrazíte do známého bazénu, nasadíte si brýle, připnete popruhy a během vteřiny se ocitnete v naprosto úchvatném mořském světě. Jedná o zcela nový způsob, jak člověka při absenci gravitace snadněji přenést do virtuálního světa.

Výjimečný prožitek umocní nejen pocit beztíže, ale také zvuk, vibrace i úžasné vlastnosti vody. Člověk je jednoduše připoután pásem a plave pod hladinou bazénu. Brýle se šnorchlem poskytnou 360 stupňový pohled a zvukový systém zajistí skutečné vjemy, díky kterým je podvodní svět mnohem reálnější.  

DIVR je vlastně vodotěsná náhlavní souprava, která je lehká i odolná. Součástí systému jsou dále podvodní náhlavní sluchátka se šnorchly, vodotěsné zařízení Samsung S8 HS s předinstalovaným softwarem Triton, nabíjecí skříň, cestovní pouzdro, předinstalovaný obsah Drift Dive, spouštěče a odznaky NFC, popruhy a kotvy.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama