• redakce
  • Komerční sdělení
  • 26. dubna 2024
  • 07:30

Temu: Bezpečné nakupování pro důvtipné zákazníky

 
Další 1 fotografie v galerii
Ignorujte podezřelé SMS nebo e-maily s žádostí o platbu / Temu
Temu se stalo cílem nakupujících, kteří hledají bezkonkurenční nabídky. Jeho model přímého nákupu z továrny znamená trvale nižší ceny, což z něho činí jednu z nejoblíbenějších nákupních aplikací na světě. Od svého debutu v USA v září 2022 se Temu rozšířilo na 59 trhů po celém světě, včetně Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Úspěch Temu však nezůstal bez povšimnutí podvodníků.

Temu se stalo cílem nakupujících, kteří hledají bezkonkurenční nabídky. Jeho model přímého nákupu z továrny znamená trvale nižší ceny, což z něho činí jednu z nejoblíbenějších nákupních aplikací na světě.   Od svého debutu v USA v září 2022 se Temu rozšířilo na 59 trhů po celém světě, včetně Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Platforma elektronického obchodování spojuje spotřebitele přímo s výrobci, kteří vyrábějí nákladově efektivní zboží, a je schopná nabídnout konkurenceschopné ceny, protože eliminuje prostředníky a jejich náklady.   

Úspěch Temu však nezůstal bez povšimnutí podvodníků. Využívají taktiky vydávání se za někoho jiného a podvodných schémat, aby od zákazníků vylákali osobní údaje, včetně údajů o bankovních a kreditních kartách. To vedlo k tomu, že některé oběti mylně obviňovaly Temu a nevěděly, že se staly obětí externích podvodníků. 

Chraňte se na Temu 

Temu se snaží poskytovat bezpečné nákupní prostředí. Využívá standardní zabezpečení plateb (PCI DSS) a prošlo přísným testem MASA (Mobile Application Security Assessment), který podporuje společnost Google. Pokud se někdy setkáte s něčím podezřelým, okamžitě to nahlaste, abyste ochránili sebe i ostatní. 

Jak nahlásit podezřelou aktivitu na Temu? 

  1. Najděte část "Nahlásit podezřelou aktivitu": Tento odkaz https://www.temu.com/bgch_report_suspicious.html je snadno dostupný na webových stránkách nebo v aplikaci Temu. 

  2. Vyberte typ podvodu: Vyberte kategorii, která nejlépe vystihuje vaši zkušenost (falešný e-mail/text, podvodná webová stránka, podvodná propagace atd.). 

  3. Uveďte podrobnosti: Vyplňte formuláře s relevantními informacemi, jako jsou podezřelé adresy URL, snímky obrazovky, popis aktivity a informace o tom, zda jste utrpěli nějaké ztráty. 

Další tipy: 

  • Nakupujte vždy přímo na oficiálních webových stránkách nebo v aplikaci Temu. 

  • Nikdy nesdílejte přihlašovací údaje nebo platební údaje mimo zabezpečenou platformu Temu. 

  • Ignorujte podezřelé SMS nebo e-maily s žádostí o platbu, protože Temu nezasílá žádosti o dodatečné platby prostřednictvím SMS nebo e-mailu. 

Pamatujte: Spotřebitelé mohou svou ostražitostí a nahlašováním podezřelých aktivit přispět k tomu, aby byl Temu bezpečný pro všechny nakupující. Společnost Temu se připojila k Anti-Phishing Working Group, globální koalici více než 2 000 společností, firem zabývajících se kybernetickou bezpečností a vládních regulačních orgánů, která bojuje proti krádežím identity a online podvodům.   

Mohlo by vás zajímat

Reklama