Několik praktických tipů, jak připravit smartphone na dovolenou

Pozor si dejte na slanou mořskou vodu, jež dokáže poškodit vnitřní komponenty téměř okamžitě / Pixabay
Je samozřejmé, že prakticky jakýkoliv smartphone je neocenitelným pomocníkem během dovolené. Hodí se na fotografování, rezervování ubytování či auta, nebo jako mapa v neznámém místě.

Letní období však dává smartphonům zabrat – musí totiž snést mnohem náročnější podmínky. Jak tedy připravit svůj telefon i na tu nejdobrodružnější dovolenou?

Písek či voda představují riziko pro každé mobilní zařízení. Velké množství smartphonů se dnes chlubí IP certifikátem, který zaručuje určitou úroveň ochrany před vnějšími vlivy. Některé modely disponují zvýšenou úrovní ochrany IP68, díky které jim trocha písku či neslaná voda nedělají problém.

Velký pozor si však dejte na slanou mořskou vodu. Ta dokáže poškodit vnitřní komponenty téměř okamžitě. Před „vykoupáním“ v moři není v bezpečí žádný smartphone a taková nehoda ho dokáže nenávratně zničit.

Zálohování je jako pojištění – i když ho neplánujete využít, vždy je lepší ho mít. Pokud smartphone ztratíte nebo jej poškodíte a předtím jste si jeho obsah zálohovali, můžete snadno získat zpět všechny potřebné informace: aplikace, fotografie i důležité kontakty.

Existuje několik způsobů, jak uchovat data z telefonu v bezpečí, ať už na cloudovém úložišti nebo fyzicky (na počítači, SD kartě nebo USB). Před odjezdem na dovolenou se vyplatí obětovat pár minut času a udělat zálohu. Samozřejmě, nejlepší a nejjistější je zálohovat pravidelně.

Také přehřívání zařízení je jedním z klíčových problémů, se kterými se výrobci ale i uživatelé smartphonů musí potýkat. Tento problém se však nemusí projevovat jen při zvýšených požadavcích na výkon, ale i při běžném používání při extrémně vysokých letních teplotách.

Je důležité nezapomínat na to, že také při rychlém nabíjení Supercharge se teplota smartphonu zvyšuje. Proto je ideální, pokud napájení zařízení probíhá ve stínu nebo chladnější místnosti.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama