Jaké novinky přinesl operační systém iOS 13? Uživatele nadchne tmavý režim

 
Další 1 fotografie v galerii
S povedeným dark módem přišel už vloni systém macOS / Apple
Na začátku letošních prázdnin připravila společnost Apple další verzi operačního systému iOS, tedy iOS 13. Řada uživatelů ale s jejím stažením ještě váhá. Proč si novou verzi stáhnout? Stojí to za to? Určitě vás zajímá, co od nové verze očekávat, a podle toho se rozhodnete. Pusťme se tedy do novinek.

V první řadě jde o rychlost. Pokud jde o spouštění, jeho rychlost je až dvakrát vyšší oproti minulé variantě. O poznání rychleji probíhají i aktualizace aplikací a také FaceID, tedy rozpoznávání tváře.

Jednodušší je i samotné přihlašování. Není nutné se hlásit přes Facebook nebo Google. K dispozici je totiž "Přihlašování přes Apple". Pokud ho zvolíte, měli byste se vyhnout sledování, ať už od Facebooku či Googlu. Bezpečnosti věnuje společnost Apple velkou pozornost a tváří se, že vaši aktivitu monitorovat nebude.

Nechcete-li uvádět svoji používanou e-mailovou schránkou, další možností je zvolit si dočasnou adresu. HomeKit Secure Video by se zase měl postarat o to, aby nikdo nepovolaný nepronikl do vašich videí. 

Ovšem nejdůležitější a nejvíce očekávanou novinkou je tmavý režim, který byl už dlouhou dobu v centru zájmu, ostatně s dark módem přišel už vloni systém macOS, respektive macOS 10.14. Takže tmavě šedé nebo černé rozhraní příjemné pro uživatele je skutečností. Jeho spuštění je jednoduché, už po naběhnutí můžete zvolit vybraný režim.

Zatoužíte-li po změně, je možné ji provést v aplikaci "Nastavení", v níž je možné vybrat "Zobrazení" a "Jas". V nabídce najdete tmavý či světlý režim. Je možné si aktivovat rovněž přepínač "Automaticky". Ve "Volbách" je k dispozici i možnost "Od soumraku do úsvitu", kdy se vše přepíná automaticky v závislosti na noční hodině. Také je možné vybrat "Vlastní rozvrh" a potom si můžete vše vybrat podle vlastního gusta.  

Další inovace nabízí uživatelské rozhraní. Nastavení profilového obrázku a přezdívky, kterou uvidí druhá strana, v iMessage není problém. Při sdílení obrazovky vás systém odkáže přímo na konkrétní osobu v aplikaci. Dále se zlepšil například i editor fotek, nové úpravy jsou možné i u videí. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama