Navzdory zavedení 5G sítí nemusí dojít ke globálnímu zvýšení spotřeby energie

Některé funkce snížují spotřebu energie rádiového zařízení / Pixabay
Roční globální energetické náklady na provoz mobilních sítí jsou vyčísleny na 25 miliard dolarů. Přičemž každá nová generace mobilních sítí přinesla výrazný nárůst spotřeby energie.

Ericsson představil inovativní přístup, který umožňuje exponenciální růst datového provozu, aniž by se spotřeba energie zvýšila.

Při nasazení 5G stejným způsobem jako u předchozích sítí by spotřeba energie dramaticky vzrostla. Ericsson odhaduje, že roční globální energetické náklady na provozování mobilních sítí jsou 25 miliard dolarů. „Náš nový report odpovídá na otázku, zda je možné zčtyřnásobit přenos dat bez zvýšení spotřeby energie? Věříme, že se nejedná pouze o možnost, kterou máme, ale o celkovou odpovědnost v tomto odvětví. Nyní sdílíme naše poznatky o tom, jak může průmysl dosáhnout této nové reality,“ říká Erik Ekudden, technický ředitel společnosti Ericsson.

Řešením je vytvářet, provozovat a spravovat 5G sítě chytřejším a strategičtějším způsobem ve čtyřech různých oblastech. Ericsson zdůrazňuje úspory, kterých lze dosáhnout, pokud pro spuštění 5G sítě zvolíme nejnovější technologická řešení. S využitím umělé inteligence mohou poskytovatelé služeb aktivněji provozovat síťovou infrastrukturu.

Automatizace procesů zjednodušuje operace, znamená větší úspory a zkrácení doby uvedení řešení na trh. Dalším krokem je aktivace softwaru pro úsporu energie. Energeticky úsporná funkcionalita, kterou lze okamžitě aktivovat je již v RAN k dispozici.

Funkce jako Micro Sleep Tx a Low Energy Scheduler Solution mohou snížit spotřebu energie rádiového zařízení až o 15 % při zachování stejného uživatelského zážitku.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama