Reklama

První hovor z mobilního telefonu se uskutečnil již v dubnu 1973: Víte, kdo komu volal?

 
Další 2 fotografie v galerii
První mobil byl představen během procházky na Manhattanu / Motorola
Je to neuvěřitelných 45 let. V úterý 3. dubna 1973 představila společnost Motorola světu první mobilní telefon Motorola DynaTAC 8300, všem přítomným navíc také způsob, jakým přenosné telefony vlastně fungují.

“Když jsem poprvé držel v rukou prototyp, měl jsem pocit, že před sebou vidím budoucnost,” řekl Martin Cooper, technik ze společnosti Motorola a jeden z autorů velké mobilní revoluce.  

Díky svému netradičnímu přístupu Cooper úspěšně přitáhnul pozornost všech tehdejších novinářů. První mobilní telefon totiž místo v zasedací místnosti představil během pověstné procházky uprostřed Manhattanu.

Aniž by tušil, zda bude jeho zařízení fungovat, vytočil telefonní číslo svého hlavního konkurenta Joela Engela ze společnosti AT&T.

Později Martin Cooper popsal, že Joel naprosto ztratil řeč, když v telefonu uslyšel: „Joeli, právě ti volám ze skutečného přenosného mobilního telefonu.“

Ticho na druhé straně linky bylo potvrzením obrovského úspěchu a zároveň významu vynálezu, se kterým Motorola změnila svět.

Motorola přitom funguje samozřejmě i dnes: nejnovější inovací na poli mobilních technologií se stal koncept modulárních smartphonů modelové řady Moto Z, ke kterým snadno připnete přídavné moduly jako například projektor, reproduktor nebo Insta Printer.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat