VARTA Speed Charger umožňuje rychle nabíjet všechny typy telefonů

Nabíječka je osazena klasickým portem USB a USB-C / VARTA
V dnešní době drtivá většina telefonů nabízí alespoň jeden standard rychlého nabíjení. Zpravidla jde o technologii Quick Charger (QC) nebo Power Delivery (PD).

Obě tyto technologie naleznete dle webu výrobce nabíječek u většiny Android telefonů a iPhone sází výhradně na Power Delivery. Různé značky často mají vlastní technologie, ale jsou zpravidla kompatibilní alespoň s Power Delivery.

Co ale dělat, pokud jste si koupili telefon a v důsledku současných trendů nabíječka v balení chybí? Navíc v případě iPhonů bývala v minulosti přiložena často jen základní a tedy pouze 10W nabíječka.

Řešením může být například novinka VARTA Speed Charger, která nabízí rychlé nabíjení pro všechny telefony. Zařízení podporuje oba zmíněné standardy s tím, že pro Quick Charger 3.0 je k dispozici až 18W nabíjení a pro Power Delivery až 20 W.

Nabíječka je osazena klasickým portem USB (QC) a USB-C (PD). Oba porty je možné využít najednou a dopřát energii až dvěma zařízení. Speed Charger zvládá max. 48 W (30 + 18 W) a obě připojená zařízení tak nabíjí plnou rychlostí.

Zaujmou i velmi kompaktní rozměry s délkou pouze 36,1 milimetru a váhou 100 gramů. To vše díky použité technologii GaN (Gallium Nitrid), která umožňuje i při větší zátěži minimální zahřívání a rozměry. Není tak problém nabíječku vzít i na cesty. Samozřejmostí jsou pak 3 roky záruky. Novinka se prodává za 599 Kč.

Zdroj: VARTA

Mohlo by vás zajímat

Reklama