Smartphone TCL 40 NXTPAPER má matný displej připomínající na pohled i na dotyk papír

Vícevrstvé displeje NXTPAPER netrápí nežádoucí odlesky a nabízejí vysokou odolnost vůči otiskům prstů / TCL Communication
TCL Communication zahájila v Česku prodej smartphonu TCL 40 NXTPAPER s revolučním matným displejem, který připomíná na pohled i na dotyk papír. Jde o první mobilní telefon s displejem tohoto typu na světě.

Displej má rozlišení Full HD a obnovovací frekvenci 90 Hz a k jeho výhodám patří dle webu výrobce i to, že je šetrnější k očím uživatele než běžné lesklé displeje. Obrazovka novinky totiž disponuje certifikací TÜV pro hardware s nízkou úrovní vyzařovaného škodlivého modrého světla.

TCL 40 NXTPAPER je vybaven 8 GB operační paměti s možností rozšíření o dalších 8 GB v kombinaci s velkým 256GB interním úložištěm. Modulu fotoaparátu dominuje 50Mpix hlavní objektiv a nechybí ani rychlé 33W nabíjení, díky němuž se telefon nabije na 50 % kapacity již za 30 minut.

TCL 40 NXTPAPER se již v Česku prodává v barevných provedeních Midnight Blue a Opalescent za akční zaváděcí cenu 4999 Kč (včetně DPH). V balení zájemci najdou i ochranný kryt, který pojme i přibalený stylus, a navíc může sloužit také jako stojánek.

Technologie barevného elektronického displeje, který připomíná papír, nazvaná TCL NXTPAPER, obdržela od svého uvedení na trh již řadu ocenění od spotřebitelů i médií. Doposud ji TCL využívalo pouze u svých tabletů. Nyní se tedy displejová technologie NXTPAPER poprvé dostává i do kategorie smartphonů.

Vícevrstvé displeje TCL NXTPAPER netrápí nežádoucí odlesky a nabízejí vysokou odolnost vůči otiskům prstů, čehož bylo dosaženo vytvořením textury s matným efektem, která připomíná papír. Telefon TCL 40 NXTPAPER nezatěžuje oči, o čemž svědčí certifikace TÜV pro hardware s nízkou úrovní škodlivého modrého světla. Jeho displej navozuje při sledování pocit jako při čtení z papíru.

Obrazovka si přitom zachovává původní barvy. Integrovaný snímač navíc automaticky upravuje jas a teplotu barev na displeji v závislosti na čase i prostředí tak, aby poskytl optimální obraz a měkké světlo v noci a za zhoršených světelných podmínek.

Pohodlné je ovšem díky technologii NXTPAPER i čtení displeje na ostrém slunci. Plnobarevný elektronický displej je vybaven speciálním uživatelským rozhraním NXTPAPER, které uživatelům nabízí možnost volby mezi barevným a černobílým režimem.

Model TCL 40 NXTPAPER je tedy vybaven 6,78palcovým displejem s technologií NXTPAPER a rozlišením Full HD+, který má poměr stran 20,5:9, obnovovací frekvenci 90 Hz a jas 450 nitů. Obsahuje dva reproduktory a nabízí 3D boom zvuk využívající technologii DTS, která přináší dostatečně kvalitní audiovizuální zážitky.

Zdroj: TCL Communication

Mohlo by vás zajímat

Reklama