Tip na výdrž: Moderní akumulátory smartphonů nabíjejte ještě dříve, než klesne stav baterie pod 50 %

 
Další 1 fotografie v galerii
Snažte se váš smartphone držet v teplotách pod 45 °C / Pixabay
Je smutným paradoxem moderní doby, že ačkoliv smartphony všech typů mají stále více funkcí, naopak jejich akumulátory dnes vydrží sotva den.

Jsou zde ale jisté tipy a triky, jak z vašeho digitálního mazlíka dostat skutečné maximum. Dnešní kvarteto rad vám skutečně pomůže:

Zaměřte se na 100% baterii

Většinou si lidé myslí, že je třeba akumulátor vždy nechat zcela energeticky vypotřebovat a pak jej dobít, ale to je to nejhorší, co s ním můžete udělat. Moderní akumulátory vydrží nejdéle, když jsou nejnabitější (ve smyslu huntování elektrod a následného klesání výdrže). Vždy proto držte stav baterie nad 50 % a neustále dobíjejte na 100 %, když máte možnost.

Mějte více jak jednu nabíječku

Je doporučeno pořídit si další nabíječku do míst, kde člověk nemá vlastní USB kabel, popřípadě nemá si jak „dolít šťávu". Takových míst dnes moc není díky přijetí microUSB, ale kdyby k tomu snad došlo, neuškodí mít jednu v záloze i pro hotely a podobná místa.

Dnes je zajímavým řešením i PowerBanka, jež zvládne klidně i pár cyklů (to podle své kapacity). Dnes jsou populární i rychlé nabíječky, jež dodávají i přes 2 A, ale ty smartphony často silně zahřívají.

Vylaďte svůj operační systém na výdrž

Tip pro majitele iPhonů: jděte to sekce: Settings > Battery > Battery Health, pro ty, jež mají Android, pak do sekce: Settings > Device > Battery. Zde zjistíte, za jak dlouho budete bez energie. Vypněte pak bez milosti jakékoliv systémové "vylomeniny" sající zbytečně energii (vibrace atd.). Každý moderní mobilní operační systém má zkrátka režim pro maximalizaci výdrže, mějte jej proto jako výchozí. Zavírání aplikací energii nešetří, ale některé aplikace jsou žravější než jiné.

Držte teploty nízko

Jestliže chcete, aby vám vaše technika vydržela, snažte se ji držet v teplotách pod 45 °C. LiIon i LiPol akumulátory jsou stavěné optimálně na teploty od 0 do 45 °C, protože pokud jen jedinkrát zmrznou, bude to jejich konec. Nikdy svůj smartphone proto nenechávejte na slunci, ani v autě a podobných uzavřených prostorách.

Mohlo by vás zajímat

Reklama