S novým Mate 20 Pro bude možné sdílet i energii: Baterie ze smartphonu nabije třeba i sluchátka

 
Další 2 fotografie v galerii
Novinka nabízí bezdrátové nabíjení se schopností bezdrátově nabíjet i jiná zařízení / Huawei
Na tuzemském trhu se objevila zajímavá novinka, Huawei Mate 20 Pro. Nabídne nejenom vysoký výkon díky procesoru Kirin 980, ale také například trojitý fotoaparát na zadní straně.

Model Mate 20 Pro je vybavený jako první smartphone dvěma nezávislými neurálními procesory pro umělou inteligenci. K dispozici je také operační systém EMUI 9.0, což je nejnovější operační systém společnosti Huawei.

Uživatelé pravděpodobně ocení vylepšený navigační systém, který se ovládá gesty a který umožňuje více intuitivní ovládání. Podařilo se také zredukovat počet položek v systému o 10 % z celkových 940 na 843. Například nyní si uživatelé mohou nastavit všechny lokalizační služby najednou, namísto toho, aby to dělali separátně.

Za pozornost stojí i trojitý digitální fotoaparát Leica, kdy jsou čočky zajímavě uspořádány do čtverce. Zabudovaný fotoaparát zvládne extrémní makro, kdy lze snímat ostře objekty umístěné již ve vzdálenosti 2,5 centimetru od objektivu.

Ultra širokoúhlý objektiv podporuje vytváření fotografií a videí v poměru 21:9 na místo běžných 16:9, čímž je možné zachytit podstatně širší perspektivu snímaného objektu. 

Na modelu je ovšem nejzajímavější ale docela jiná věc: a to možnosti nabíjení. Baterie o velikosti 4200 mAh udrží přístroj v plném provozu po celý den a bude možné ji dobít i bezdrátově.

V případě, že bude smartphone dobíjen kabelem přímo ze sítě, dosáhne přibližně 70 % kapacity už za půl hodiny. Prostřednictvím bezdrátového napájení pak za 30 minut cca 30 % kapacity. Zcela novou technologií je potom tzv. "zpětné bezdrátové nabíjení". To umožní plně využít vysokokapacitní baterie uvnitř telefonu a sdílet tak energii pro další přístroje, jakou jsou například bezdrátová sluchátka.

Pokud se vám tento smartphone zalíbil, tak musíte ještě necelých 14 dní počkat, protože v prodeji se objeví 1. listopadu 2018, a to za 24 999 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama