Nový informační web o koronaviru již funguje, dozvíte se vše o epidemii

Na novém webu se sdružují informace o všech opatřeních k zamezení šíření COVID-19 / covid.gov.cz
Nový informační portál covid.gov.cz zpřístupňuje široké veřejnosti přehledně a srozumitelně nařízení vlády vydávaná ohledně epidemie COVID-19 a odpovídá na celou řadu otázek z běžného života.

Web vznikl během dvou týdnů a pilotní verze byla spuštěna v noci z pátku na sobotu. Během víkendu ho navštívilo 263 tisíc občanů.  

Motivací pro spuštění webu covid.gov.cz byla absence jednoho aktualizovaného centrálního webu pro veřejnost. “V uplynulých měsících se informace veřejnosti snažila předávat vláda, média, sociální sítě i mnoho dalších webů. Byly tak roztříštěné a často nesrozumitelné nebo nesprávné. Vyjádření vládních zástupců byla často bez dalšího kontextu a vysvětlivek nebo příliš odborná,” komentuje poslanec TOP 09 Dominik Feri. “Lidé nutně potřebovali jedno místo, kde najdou lidskou řečí všechny potřebné informace i odpovědi na běžné otázky ze života. Spojil jsem proto síly s komunitou Česko.Digital a za podpory týmu NAKIT jsme za 14 dní web vytvořili. Pilotní verzi jsme spustili v noci z pátku na sobotu. O víkendu jsme web testovali a reagovali na podněty veřejnosti”, dodává. 

Informační webové stránky slouží široké veřejnosti. Na jednom místě sdružují informace o všech opatřeních k zamezení šíření COVID-19 a tato opatření jasně a srozumitelně vysvětlují. Obsahují pak okolo tří set různých životních situací, ve kterých si lidé nejčastěji nevědí rady s tím, jak dodržet aktuální vládní opatření.

Právě na této části webu se podíleli i zástupci veřejnosti, kteří posílali podněty na jednotlivé situace, jako Mohu si jít zaběhat po městě, Mohu být v karanténě mimo místo mého trvalého bydliště, Mohou mi při stavbě domu pomáhat kamarádi, Mohu mít na svatbě hosty ze zahraničí nebo Mohu venčit psa, když jsem v izolaci. Na stránkách následně občané najdou rozcestník kontaktů a užitečné odkazy na další zdroje. Stránky jsou aktuálně k dispozici v češtině a angličtině budou k dispozici i v dalších jazykových mutacích – vietnamštině, ruštině či němčině. 

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama