Nový Wi-Fi 6 router značky D-Link nabízí vysokou rychlost a výkon

Router DIR-X5460 podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ax / D-Link
Model EXO AX5400 Wi-Fi 6 router je určen k zajištění bezproblémového připojení v celé domácnosti nebo v malých kancelářích.

Nový router podporuje například cloudové aplikace, videokonference nebo streamování Ultra-HD 4K/8K videa. DIR-X5460 je také připraven na rostoucí počet připojených chytrých IoT zařízení.

Rodiny nyní tráví více času doma a on-line, a proto je router DIR-X5460 vybaven sadou chytrých bezpečnostních funkcí ke sledování a řízení internetových aktivit dětí. Funkce, jako je rodičovská kontrola podle vybraného profilu, dávají rodičům kompletní přehled a kontrolu, kdy mají konkrétní zařízení přístup k internetu.
 
Router DIR-X5460 podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ax a nabízí kombinovanou rychlost bezdrátového připojení až 5 400 Mb/s. Vestavěné výkonové zesilovače a funkce Beamforming zvyšují dosah stávající sítě a směrují signály přesně tam, kde jsou zapotřebí. DIR-X5460 umožňuje také agregaci linek na Gigabit LAN portech za účelem zdvojnásobení šířky pásma kabelového připojení.

Nové technologie OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) a BSS Coloring zvyšují nejen kapacitu sítě, ale také dosah a rychlost, což zlepšuje celkovou efektivitu sítě. Funkce TWT (Target Wake Time) efektivně plánuje přenosy připojeným zařízením, aby věděla, kdy mají být připravena a kdy si dát pauzu, což prodlužuje výdrž jejich baterií.

DIR-X5460 podporuje funkce hlasového asistenta, takže lze povolit, nebo zakázat přístup k Wi-Fi, kontrolovat přihlašovací údaje nebo restartovat systém pomocí chytrých, hlasem ovládaných reproduktorů s aplikacemi Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
K usnadnění instalace jsou k dispozici příručky nového routeru prostřednictvím specializované aplikace D-Link. Po instalaci lze využít mnoho nástrojů pro správu sítě a funkce rodičovské kontroly pro přizpůsobení přístupu k síti a zajištění bezpečnějšího připojení k internetu. Nový model EXO AX5400 Wi-Fi 6 router (DIR-X5460) bude v prodeji na začátku roku 2021, a to za 5 899 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama