Reklama

Nové výhody digitálního věku: Zaplatit nákup bude možné otiskem prstu nebo dokonce jen prostě mrknete

 
Další 4 fotografie v galerii
Klasická hesla jsou neoblíbená, nepohodlná, ale i málo bezpečná / Pixabay
Již na jaře příštího roku bude možné využívat biometrické prostředky, jako je otisk prstu nebo rozpoznání obličeje, k ověření vaší totožnosti při online nakupování.

Nástup biometrie odpovídá požadavkům nás, zákazníků, na bezpečná platební řešení, nákupní pohodlí a rychlost, což je v souladu s postupující digitalizací našeho životního stylu. Hesla jsou neoblíbená a nepohodlná, často ale také slabým článkem bezpečnosti. Využívání biometrických prostředků bude nakonec přínosem i pro obchodníky a banky.

Všudypřítomné tablety a chytré telefony, které již brzy budou umět pracovat s biometrickými údaji, spolu s novými regulatorními požadavky EU na silně zabezpečené ověřování totožnosti naznačují, že nazrál čas k tomu, aby bylo pro digitální platby biometrické ověřování k dispozici.

Navíc více než 90 procent spotřebitelů dává přednost biometrickému ověření k potvrzení platby ve srovnání s ověřením pomocí hesla, a podle nedávné studie provedené Oxfordskou univerzitou ve spolupráci se společností Mastercard má 92 procent bankéřů zájem uvést biometrická řešení do praxe.

Banky rovněž uvádějí, že v případech, kde je biometrické ověření totožnosti k dispozici, vykazují spotřebitelé výrazně vyšší tendenci započatý nákup dokončit. Četnost upuštění od nákupu klesá při využití biometrického ověření až o 70 procent ve srovnání s jinými způsoby, jako je například jednorázové heslo zasílané prostřednictvím SMS, což dokazuje výrazně vyšší míru spokojenosti s uživatelským prožitkem.

Praktickým řešením moderního způsobu placení je například systém "Mastercard Identity Check", jenž umožňuje využívat otisk prstu, skenování rohovky nebo rozpoznání obličeje k ověření totožnosti jednotlivce v online prostředí během nakupování či při správě bankovního účtu. Uvedený systém výrazně zrychluje provádění digitálních transakcí a zvyšuje úroveň zabezpečení, což umožňuje plynulé dokončení nákupu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat