Cenově dostupný Wi-Fi Mesh systém pro připojení celé domácnosti

Součástí balení jsou i 2 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo / Mercusys
Mercusys uvedl na trh AC1900 Wi-Fi Mesh systém Halo H30G, díky kterému můžete ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor.

Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé pásmo lze podle informací výrobce využít k různým on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 400 Mbit/s – tato rychlost slouží k surfování na internetu, čtení e-mailů nebo například streamování hudby.

Datově náročnější aktivity si bere na starosti méně zatížené pásmo 5 GHz, které v tomto případě nabízí rychlost až 867 Mbit/s a určeno je hlavně pro hraní on-line her, streamování videa nebo například videokonference.

Výhoda Mesh systému spočívá v tom, že toto řešení se skládá z plnohodnotných přístupových bodů, které jsou navzájem zaměnitelné a nezáleží tedy na tom, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je naprosto plynulý.

Díky tomu se vám například „nesekne“ videohovor ve chvíli, kdy přecházíte s mobilem v ruce z jedné místnosti do druhé. Přechod mezi jednotkami probíhá zcela automaticky. Díky pokročilé technologii Mesh navíc zvládnete vytvořit jednotnou domácí síť s jediným názvem (SSID) a heslem pro veškeré přístupové body. Na jednotlivá koncová zařízení (notebooky, smartphony, TV, ale například i prvky chytré domácnosti) signál cílí pomocí technologie Beamforming (modelování paprsku), čímž je zvýšena stabilita signálu a v konečném důsledku i výdrž baterie u těchto zařízení.

Součástí balení jsou i 2 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo (přičemž v základním balení jsou k dispozici dvě tyto jednotky). Díky tomu můžete svoje koncová zařízení připojovat k internetu nejen bezdrátově, ale i prostřednictvím kabelu. A pokud by vám dvě jednotky nestačily, můžete si přikoupit další a jednoduše jimi síť dále rozšířit, nebo koupit rovnou balení s třemi jednotkami.

Veškeré nastavení zvládnete prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace v češtině a slovenštině, jež umožňuje například komplexní konfiguraci domácí bezdrátové sítě během několika minut. Žádná složitá konfigurace není nutná. Pokud jde o jednotlivé prvky správy sítě, pak se přirozeně dočkáte komplexní rodičovské kontroly či možnosti tvorby oddělené sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service). Ta dokáže upřednostnit zvolená zařízení a zvýšit tak rychlost jejich připojení. Cena Mesh systému Halo H30G se pohybuje kolem 1400 Kč.

Zdroj: Mercusys

Mohlo by vás zajímat

Reklama