Nový SSD disk Crucial T700 dosahuje rychlosti až 12,4 GB/s

Moduly Crucial T700 jsou nabízeny v kapacitě 1 TB, 2 TB a 4 TB / Micron Technology
Nový disk Crucial T700 nabízí dosud nejvyšší rychlost, která díky použití nejmodernějšího rozhraní PCIe Express 5.0 ×4 a 232vrstvé 3D NAND technologii, činí až 12,4 GB/s.

SSD disk Crucial T700 je postaven dle webu výrobce na řadiči od firmy Phison a jeho paměťové moduly jsou osazeny čipy 3D NAND se zápisem TLC, což umožňuje dosahovat výkonu až 1,5 milionu IOPS při náhodném přístupu, a to jak ve čtení, tak v zápisu.

Kromě toho jsou moduly vybaveny mezipamětí DRAM typu DDR4 o kapacitě 2 GB pro model s kapacitou 1 TB a až 4 GB pro modely s větší kapacitou.

Moduly Crucial T700 jsou nabízeny v kapacitě 1 TB, 2 TB a 4 TB, a to za použití 8, 16 nebo 32 paměťových čipů. Model s kapacitou 1 TB má „nižší“ výkon, což je dáno tím, že řadiče SSD nejlépe fungují s dvěma nebo čtyřmi čipy na kanál.

Nicméně, i tak nabízí rychlost sekvenčního čtení až 11 700 MB/s a sekvenčního zápisu 9500 MB/s. V případě vyšších kapacit pak dosahují avizovaných rychlostí čtení 12 400 MB/s, respektive 11 800 MB/s pro zápis.

Crucial T700 je prvním PCIe 5.0 NVMe modulem od Crucialu a jedním z nejvýkonnějších SSD disků, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Nabízí až 2x vyšší kapacitu a skoro 2x vyšším výkon oproti minulé generaci na PCIe 4.0.

To ocení jak profesionálové, tak IT nadšenci při náročných úlohách jako jsou hyperrealistické hry, video a zvuková produkce, vědecké výpočty, 3D renderování či zpracování úloh umělé inteligence a další náročné aplikace.

Zajímavostí je, že disk bude dodáván ve dvou variantách. Jedna s vlastním hliníkovým chladičem pro maximální odvod tepla bez hlučných ventilátorů nebo bloků pro vodní chlazení. Druhá varianta bude bez chladiče pro aplikaci individuálního řešení, které plně respektuje rozhodnutí uživatele ohledně designu a provedení. 

Je důležité také zdůraznit, že výkonnost disků není pouze teoretická a stanovená v laboratořích výrobcem, ale je také reálně dosažitelná a byla již testována nezávislými zahraničními portály jako Linus Tech Tips, Tom’s Hardware nebo TechPowerUp. Tyto portály se specializují na testování a recenze hardwaru a poskytují užitečné informace o výkonu disků v různých scénářích a aplikacích. Crucial T700 bude k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB a bude dodáván s pětiletou zárukou. 

Zdroj: Micron Technology, TechPowerUp

Mohlo by vás zajímat

Reklama