SSD disk T5 EVO s kapacitou až 8 TB je odolný i proti pádu ze dvou metrů

T5 EVO je kompatibilní s počítači s macOS i Windows, s chytrými telefony, tablety i herními konzolemi / Samsung Electronics
Samsung uvedl na trh malý a lehký SSD disk T5 EVO s kapacitou až 8 terabytů (TB). Více úložného prostoru žádný přenosný SSD disk v současnosti nenabízí.

Nový SSD disk s portem USB 3.2 Gen 1 přenáší data až 3,8x rychleji než standardní externí pevné disky, maximální rychlost sekvenčního čtení a zápisu dosahuje dle webu výrobce až 460 MB/s. Výborně se proto hodí zejména pro přenos velkých souborů.

Externí SSD disk T5 EVO se vyznačuje ergonomickým provedením – na rozdíl od předchozích verzí nemá velikost vizitky, ale pořád je kompaktní a mnoho neváží. Na šířku měří 95 mm, na délku 40 a tloušťka činí 17 mm, což znamená, že se disk vejde pohodlně do dlaně.

Kombinace malých rozměrů a velké paměti znamená rychlé datové přenosy v menším a lehčím těle v porovnání s tradičním externím pevným diskem (HDD). Hmotnost 102 gramů znamená, že disk rozhodně nezatíží žádnou brašnu, ale přitom je příjemně robustní.

T5 EVO navíc v černém provedení s titanově šedým kroužkem vypadá elegantně a vizuálně se hodí k jiným stříbrným či šedým zařízením. Díky praktickému kroužku ho lze snadno připevnit na libovolnou brašnu či jiné zavazadlo. Kromě toho kovová pogumovaná konstrukce chrání disk před vnějšími vlivy, mimo jiné před pádem až ze dvou metrů.

Malé a lehké provedení se u T5 EVO nijak nevylučuje s velkou kapacitou. Na disk se vejde, jak jsme již v úvodu zmínili, až 8 TB dat – velké soubory, videozáznamy ve vysokém rozlišení, fotografie, hry a další obsah pro práci i zábavu. T5 EVO s 8 TB pojme více než 2 miliony běžných fotografií o průměrné velikosti 3,5 MB, 1,8 milionu písní se 4 MB nebo 3500 videozáznamů o velikosti 2 GB.

Model T5 EVO zvládá i teplotní extrémy díky technologii Samsung Dynamic Thermal Guard, která udržuje provozní teplotu na optimální výši v souladu s mezinárodní bezpečnostní normou IEC 62368-1. O ochranu dat se zase stará šifrovací systém Advanced Encryption Standard (AES) ve standardu 256 bitů.

T5 EVO je kompatibilní s mnoha operační systémy a zařízeními – s počítači s macOS i Windows, s chytrými telefony, tablety i herními konzolemi. K dispozici je i softwarová sada Samsung Magician s různými nástroji pro správu disku. Mezi ně patří třeba kontrola stavu disku v reálném čase, autentifikace, hodnocení výkonu, aktualizace firmwaru apod.

Disk T5 EVO je k dispozici ve verzích s kapacitou 2 TB, 4 TB a 8 TB. V základním balení se nachází kabel USB Type-C-to-C, výrobce poskytuje tříletou limitovanou záruku. Doporučené maloobchodní prodejní ceny: 3 999 Kč za verzi s 2 TB, 7 999 Kč za 4 TB a 14 999 Kč za 8 TB.

Zdroj: Samsung Electronics

Mohlo by vás zajímat

Reklama