Nostalgie s novou herní mini konzolí PlayStation One Classic s 20 hrami

 
Další 1 fotografie v galerii
Ve srovnání s konzolí z roku 1994 je novinka znatelně menší / Sony
To, že jsou nostalgické výlety do minulosti mezi pařmeny velmi populární, to nám dokázala nedávno i konkurence Sony, firma Nintendo se svým modelem SNES Classic Mini (uvedený v září 2017 a prodalo se ho 5,28 milionů kusů).

U Sony si dozajista řekli, když to prošlo Nintendu, proč by to nevyšlo i nám? Rozhodli se proto vytvořit mini verzi klasické herní konzole Sony PlayStation Classic.

Stejně jako v případě Nintenda, i tento model má dvacítku her a je proti originálu z roku 1994 znatelně menší (cca o 50 %). Je proto natolik malý, že se vám vejde pohodlně do jedné ruky. 

Novinka bude stát jen 100 USD (cca 2.200 Kč) a obsahovat dvacítku klasických herních titulů. Zařízení lze aktuálně již předobjednat, na trhu se novinka objeví až 3. prosince 2018. Stejně jako modely Nintendo NES Classic a SNES Classic, i PlayStation One Classic bude obsahovat dvacítku her. Sony zatím ale potvrdilo jen pět: Final Fantasy VII., Tekken 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! a Wild Arms.

Výrobce naznačil i to, že všechny hry budou hratelné ve svém tradičním formátu. A víme i to, že PlayStation One Classic bude mít dva ovladače a HDMI slot, bez kterého byste jej nepřipojili k moderním televizorům.

Co se týče ovladačů, tak jde o plnohodnotné repliky PS1 gamepadů (nikoliv pozdější DualShocky). Nemají proto ani analogové ovladače, či snad vibrace. 

Uložené pozice se budou zapisovat na virtuální paměťovou kartu, takže vaše původní uložené pozice sem bohužel nedostanete. Novinka bude tedy razantně menší než originál a budou zde i repliky ovládacích tlačítek. Rozhodně změnou k lepšímu je i fakt, že vše bude dostupné z jedné virtuální databáze a nebude třeba stále manuálně měnit disky.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama