Microsoft útočí na Apple: Přichází Surface Pro 6, výkonný zabiják iPadů, s výdrží přes 13 hodin

 
Další 3 fotografie v galerii
Modely Surface Pro 6 a Surface Laptop 2 jsou vybaveny 8. generací procesoru Core od Intelu / Microsoft
Microsoft nasazuje do bitvy proti Apple svá další esa. Tento technologický gigant totiž právě uvádí zajímavé novinky v řadě „Surface", a to včetně sluchátek Surface Headphones.

Konkrétně jde především o Surface Pro 6 a Surface Laptop 2, jež spatřily světlo světa v New Yorku právě v těchto dnech. Oba přicházejí v matové černé barvě a nabízí rychlejší hardware. Hybridní Surface Pro 6 začíná s cenou na 899 USD (cca 20.000 Kč), notebook Surface Laptop 2 na 999 USD (cca 22.500 Kč) a začnou se distribuovat od 16. října (objednávat je už ale můžete).

Firma Microsoft se rozhodla aktualizovat model Surface Pro 6 a Surface Laptop 2 na 8. generaci procesoru Core od Intelu. To dělá Surface Laptop 2 o 85 % rychlejší a Surface Pro 6 si zase polepšil o 67 %.

Co se týká výdrže, tak Surface Laptop 2 nyní zvládne až 14,5 hodiny akce a Surface Pro 6 vás ohromí stále solidními 13,5 hodinami na jedno nabití. Jak je zvykem, Surface Pro 6 si uchovává svoji obvyklou funkcionalitu: zčásti tablet a zčásti laptop. Uvnitř ale vypadá dost podobně jako minule: stále váží 771 gramů, má 12,3" displej a disponuje 16 GB RAM.

Naopak jeho stájový kolega Surface Laptop 2 byl radikálně přepracován: sice má stále 13,5" displej, ale jde o dotekový panel nového typu, díky kterému bylo možné vyrobit „nejtenčí LCD v historii". Jeho klávesnice je ze „Signature Alcantra", takže bude ještě tišší, nežli bývala.

K tomu všemu Microsoft také uvedl Surface Studio 2, update prvního Surface desktopu, jenž se objevil už v roce 2016. Zde zástupci Microsoftu naznačili, že má o 50 % větší grafický výkon, čímž se z něj stává „nejrychlejší Surface všech dob".

Jeho 28" displej je nyní o 38 % jasnější a přidal i 22 % na kontrastu. Má také zbrusu nový Surface Pen s detekcí náklonu a Surface Dial s haptickou odezvou. Tento polohovatelný dotykový all-in-one počítač se již dá také předobjednat, ale bude vás stát 3 499 USD (cca 79.000 Kč) a také si počkáte, v tomto případě až do 15. listopadu 2018.

Co od společnosti Microsoft asi nikdo nečekal, bylo uvedení sluchátek Surface Headphones. Ty nabízí (nastavitelné) potlačování hluku a automatickou pauzu v přehrávání videa, pokud si je sundáte. Sluchátka mohou být vaše za 349 USD (cca 7.800 Kč), i u nich si ale počkáte až na konec letošního roku.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama