Reklama

Další díl seriálu Akta X nebo skutečnost: Vláda USA se prý snaží na dálku ovlivňovat myšlení tisíců lidí

 
Další 3 fotografie v galerii
Psychoelektronické zbraně vyvíjejí státy již desítky let / Pixabay
Podle řady indicií je možné, že vláda USA tajně shromažďuje dokumenty a studie zaobírající se vzdálenou kontrolou mysli, nuceným vymazáváním myšlenek a podobnými procesy.

AmerickÝ Reportér Curtis Waltman tvrdí, že mu byl pravděpodobně náhodně poslán email, jenž výše uvedené potvrzuje, poté, co si vyplnil na webu jeden elektronický formulář.

Tato věc sice zní jako ze seriálu Akta X, ale opravdu odhaluje výzkumy a studie na skutečně bizarní věci: třeba psychoelektronické zbraně. Tyto využívají magnetických polí určité intenzity a směru, aby dosáhly svých cílů: včetně intenzivní bolesti, svědění a dokonce i rigor mortis (posmrtná ztuhlost).

Dokument, o kterém se tu bavíme, byl odeslán tedy Curtisu Waltmanovi, žurnalistovi pracujícímu pro bostonskou neziskovou organizaci MuckRock. Zjišťoval právě něco o levicových extrémistech, když se mu do rukou dostal uvedený soubor.

A co že jsou to vlastně psychoelektronické zbraně a jak fungují? Teorie, že je všechny vlády světa do jisté mísy studují bez vědomí občanů, je známá už dlouho. Tyto prostředky se dají využít k celé řadě věcí: dají se s nimi přečíst cizí myšlenky, můžete mučit a také obtěžovat druhou stranu a snižovat jí morálku. 

V USA vše začalo již v roce 1953 se schválením projektu MKUltra. Ten měl USA pomoci dohnat krok se Sověty, jež tyto věci již čile testovali. Tehdy ještě šlo o to vytvořit zbraně, které mění lidské chování na základě chemických a biologických látek. Z této doby je třeba video řešící útok a zisk informací pomocí LSD. Jak se ale ukazuje, to ani zdaleka evidentně není všechno – moderní psychoelektronické zbraně zvládnou řadu nepříjemných efektů i na dálku.

To, že o tom existují informace přímo od členů americké vlády, ale nemusí nutně znamenat, že je vše již hotové a funkční, připravené na stole. Vše je to prostě zatím evidentně na úrovni myšlenkových pokusů, protože onen dokument obsahuje poměrně často i věci jako jsou výstřižky z časopisů věnovaných tajemnu atd. Spíše to celé vypadá, že to z úřadu někdo začal brát natolik vážně, aby o tom sesbíral nové informace. Navíc, trend je jasný – proč používat vojáka, když tam můžete poslat nějaký mega-dron?

 
Vstoupit do diskuze  (3)

Mohlo by vás zajímat