Nešlo o zázraky? Ježíš pravděpodobně používal k mystickému léčení konopný olej

 
Další 2 fotografie v galerii
Léčitelství založené na konopném oleji bylo ve starověku běžné a snadno dostupné / Pixabay
Podle názoru historika Davida Bienenstocka používal jak Ježíš, tak i jeho apoštolové, konopný olej ke všem svým tzv. zázračným vyléčením.

Právě tento historik je autorem nové studie, jež tvrdí, že konopný olej se používal lidmi k léčení nemohoucích a nemocných více než dva tisíce let, takže proč ne i zde?

Řada historiků s ním ale nesouhlasí ovšem tento historik nestaví svou hypotézu jen tak na vodě – svaté věci časných křesťanských dní určené k pomazání se tehdy opravdu dělaly z olejů kaneh-bosem, což byl dle něj extrakt z konopného oleje.

Pokud se tento extrakt vstřebal skrz kůži, mohl pomoci lidem s nějakou tou mentální či fyzickou chorobou a to i velmi znatelně a viditelně. Nezapomínejme, bavíme se stále o době před masově produkovanými medikamenty. Pro tehdejšího vyléčeného by to byl takový šok, že by si určitě myslel, že jde o regulérní zázrak, když se uzdravil po pomazání – nakonec, i dnes jezdí lidé do Lurd a doufají v zázrak.

Právě Bienenstock, velký zástupce použití lékařské marihuany, v jednom ze svých děl rozebírá mj. i to, že léčitelství založené na konopném oleji bylo tehdy běžné a snadno dostupné – znali jak rostlinu, tak i její zdravotní přínosy: „Není zde žádný rozdíl mezi olejem k pomazání z tehdejší doby a dnešním, vše bylo dostupné i Ježíšovi. Je to jen otázka zkoncentrovat ho do této podoby a nechat ho působit na kůži."

To byla věc, která se nejstaršími křesťany k léčení starých a nemocných běžně používala přímou masáží na těle, takže bylo by logické, aby ji používal i Ježíš. Některé z těchto olejů mohly působit dokonce i jako látka tlumící bolest a mající mírné psychotropní účinky. Nakonec, tak ji známe i dnes.

Právě hebrejský text tohoto svatého receptu k pomazání zmíněný v knize Exodus tvrdí, že jsou tam 3 kila rostliny keneh-bosum (zatím neznámé). Někdo razí ovšem názor, že jde o kořenový extrakt jiné rostliny známé jako Puškvorec obecný opět již tisíce let.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama