Století české vědy: Včera odstartoval již osmnáctý ročník festivalu Týden vědy a techniky

 
Další 2 fotografie v galerii
Pro návštěvníky festivalu bude připravena i úniková hra, letos s příznačným názvem Osudové osmičky / tydenvedy.cz
V pořadí již 18. ročník největšího vědeckého festivalu, který pořádá Akademie věd ČR, se po celé České republice uskuteční tento týden, a to až do 11. listopadu 2018. Na co se můžete těšit?

Týden vědy a techniky AV ČR nabídne bohatý program – přednášky, prohlídky laboratoří pracovišť Akademie věd ČR, filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího. Na všechny festivalové akce je vstup zdarma. 

Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy. Spolu s vědci tak můžete objevovat, jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky a jak se vědní obory od té doby vyvinuly. 

K osmnáctinám Týdne vědy a techniky AV ČR je připravena spousta aktivit, které zaujmou nejen studenty a vědecké nadšence, ale i širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi. Ty si přijdou na své především o víkendu.

Pro návštěvníky bude připravena úniková hra, letos s příznačným názvem Osudové osmičky. Její účastníci si připomenou významné události od počátku Československé republiky, přes mnichovskou dohodu, sametovou revoluci až po vznik České republiky.
 
Akce během Týdne vědy a techniky AV ČR se nekonají jen v Praze. Po celé ČR se mohou návštěvníci zúčastnit workshopů, poslechnout si přednášky nebo navštívit laboratoře jednotlivých ústavů Akademie věd ČR.

Zájemci mohou třeba zajít na Hvězdárnu Prostějov, kde pro ně bude ve středu 7. listopadu připravena přednáška o světelném znečištění, nebo se mohou vydat na sobotní workshopy o lidském těle do brněnského VIDA! Science centra.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama