Na co si pořizovat digitální zrcadlovku? Tenhle nový kompakt od Canonu umí to samé!

Novinka má širokoúhlý objektiv s trojnásobným optickým zoomem / Canon
Foto-fanoušci by měli zpozornět, nový kompaktní přístroj PowerShot G1 X Mark III od Canonu toho umí opravdu hodně a nabízí kvalitu v oblasti kompaktů málokdy vídanou.

To, že novinka toho umí skutečně hodně, naznačuje již to, že je vybavena snímačem typu APS-C a obrazovým procesorem DIGIC 7.

Především snímač stojí za pozornost, protože je prakticky stejný, jako ten, jenž využívá například digitální zrcadlovka EOS 80D. Díky rozsahu citlivosti ISO 100 až 25 600 si poradí i ve ztížených světelných podmínkách.

Procesor DIGIC 7 zase zajišťuje vysokou obrazovou kvalitu snímků už při jejich pořízení, čemuž napomáhá i funkce pro automatickou optimalizaci jasu (Auto Lighting Optimiser) a korekci difrakce (Diffraction Correction), tedy stejné funkce, které má ve svém repertoáru například zrcadlovka Canon EOS-1D X Mark II.

Fotoaparát disponuje širokoúhlým objektivem s trojnásobným optickým zoomem (rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 72 mm), jenž zaostří na objekty již od 10 centimetrů. Snímač typu APS-C v kombinaci s vysokou světelností F/2,8 až 5,6 umožňuje využívat i tvůrčích možností malé hloubky ostrosti. Díky cloně s devíti lamelami lze vytvářet fotografie s příjemně rozostřeným pozadím a kruhovým bokehem – můžete tak na snímku minimalizovat vliv rušivého pozadí.

Model PowerShot G1 X Mark III je vybaven systémem automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. To by mělo zajišťovat přesné a rychlé zaostření během pouhých 0,09 sekundy.

Novinka není úplný drobeček - važí celkem 399 gramů a při fotografování lze využít vestavěný centrální elektronický hledáček, který díky organickému EL displeji a jeho 2,36 miliónům bodů nabízí zobrazení ve vysokém rozlišení. Užitečné je i automatické zaostřování s podporou dotyku.

Cestovatelé ocení, že k modelu PowerShot G1 X Mark III lze dokoupit voděodolné pouzdro, s nímž můžete fotografovat až do hloubky 40 metrů.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama